شناسه خبر: 13138

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۴/۱۱

در حالی که افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا امیدها به ترمیم سریع اقتصادی را کاهش داده و سرمایه گذاران را به سمت سرمایه گذاری در بازار طلا سوق داد است، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه افزایش داشت.

به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که افزایش تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا امیدها به ترمیم سریع اقتصادی را کاهش داده و سرمایه گذاران را به سمت سرمایه گذاری در بازار طلا سوق داد است، قیمت فلز زرد روز چهارشنبه افزایش داشت و در نزدیکی بالاترین رقم 8 سال اخیر در نوسان بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.17 درصد رسد به 1784 دلار رسید. دیروز قیمت طلا به بالاترین رقم از اوایل اکتبر 2012 یعنی 1785 دلار و 46 سنت رسیده بود. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت هم با 0.20 درصد افزایش به 1800 دلار و 70 سنت رسید.

کارشناس ارشد بیماری های واگیردار دولت آمریکا هشدار داده اگر روند شیوع بیماری بیش از این از کنترل خارج شود، تعداد موارد ابتلای روزانه به کرونا ممکن است بیش از 2 برابر افزایش یافته و به 100 هزار نفر برسد.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا و جرومی پاول رئیس فدرال رزرو دیروز وعده دادند که برای نجات اقتصاد آمریکا از تبعات مخرب شیوع کرونا اقدامات بیشتری انجام دهند.

اقدامات محرک اقتصادی گسترده می تواند موجب منتفع شدن بازار طلا شود زیرا طلا یک محل سرمایه گذاری امن برای سرمایه گذاران جهت در امان ماندن از اثرات تورمی این اقدامات به شمار می رود.

در همین حال اعتماد تولیدکنندگان ژاپنی در سه ماهه دوم سال به ارقامی رسیده که از زمان بحران مالی سال 2009 بی سابقه بوده است.

احساس عمومی حاکم بر بازارهای بورس جهان نیز پس از تصویب قانون امنیت ملی جدید هنگ کنگ توسط پکن لطمه دیده است. این اقدام پکن نشان دهنده اعمال اقتدار بیشتر چین در سرزمین خودمختار هنگ کنگ در آینده است که می تواند موجب اعمال محدودیت هایی از جانب آمریکا بر هنگ کنگ شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر