شناسه خبر: 13142

تولید نفت ونزوئلا در ششمین ماه متوالی کاهش یافت

تولید نفت خام در ونزوئلا در ماه ژوئن برای ششمین ماه متوالی کاهش یافت.

به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از بلومبرگ، تولید نفت خام در ونزوئلا در ماه ژوئن برای ششمین ماه متوالی سقوط کرد و وضعیت ناگوار صنعت نفت این کشور را که به دلیل تحریم های آمریکا و کاهش تقاضا در پی شیوع کرونا رخ داده است، نمایان تر کرد.

براساس اسناد شرکت ها و وزارت نفت ونزوئلا، شرکت دولتی پترولئوس دی ونزوئلا کاهش 32 درصدی تولید در ماه ژوئن را گزارش داد. این شرکت تولید خود را تقریباً 200 هزار بشکه در روز در مقایسه با ماه قبل کاهش داد.

بنا بر این گزارش، تا تاریخ 28 ژوئن، تولید نفت 422400 بشکه در روز بوده است.

ونزوئلا که بزرگترین ذخایر نفت خام جهان را داراست ، در تلاش است تا صنعت نفت خود را احیا کند. این در حالی است که دولت ترامپ به منظور برکناری نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ، تحریم های این کشور را افزایش داده است.

حداقل 50 نفتکش که برای صادرات نفت ونزوئلا و یا تحویل بنزین به این کشور استفاده می شدند، توسط ایالات متحده تحریم شده اند و این امر صادرات نفت را که برای دولت مادورو حیاتی است، بسیار کاهش داده است.

شرکت های خارجی خرید محموله های نفتی ونزوئلا را لغو کرده اند، ظرفیت مخازن ذخیره نفت پر شده اند و شرکت پترولئوس مجبور شده است چاه ها را ببندد.

در ماه مه ، این کشور فقط یک دکل برای استخراج نفت حفاری می کرد و کاهش تولید به سطحی رسید که طی 73 سال گذشته مشاهده نشده است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر