کدخبر: ۱۳۲۹۷

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد افت به ۱۷۹۴ دلار و ۴۳ سنت رسید.

به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی ها از افزایش موارد ابتلا به کرونا و امیدها به اقدامات محرک اقتصادی بیشتر از سوی فدرال رزرو آمریکا موجب افزایش اشتها برای سرمایه گذاری در بازار طلا شده است قیمت فلز زرد امروز در نزدیکی بالاترین رقم بیش از 8 سال گذشته باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افت به 1794 دلار و 43 سنت رسید. دیروز قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از نوامبر 2011 یعنی 1796 دلار و 93 سنت رسید و فاصله چندانی با رقم مهم 1800 دلار نداشت. قیمت طلا در معاملات آتی برای تحویل در ماه اوت امروز با 0.26 درصد افت به 1805 دلار و 20 سنت رسید.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا در موسسه آکسی کورپ گفت: «همچنان تمرکز اصلی روی ادامه شیوع ویروس کروناست و اگر فدرال رزرو مجبور شود اقدامات محرک اقتصادی بیشتری به اجرا بگذارد شاهد عبور طلا از مرز 1800 دلار خواهیم بود.»

تعداد موارد ابتلا به کرونا در آمریکا از 3 میلیون نفر فراتر رفته و ایالت های بیشتری شاهد رکورد شکنی تعداد موارد ابتلای روزانه بوده اند.

کمیسیون اروپا روز سه شنبه پیش بینی کرد که حوزه یورو امسال با رکود عمیق تری مواجه خواهد شد و در سال 2021 کمتر از آنچه قبلا انتظار می رفت ترمیم خواهد شد.

تحلیلگران اچ اس بی سی در یادداشتی نوشتند: «عوامل عدم قطعین در حوزه سلامت، مالی و اقتصادی که شیوع کرونا عامل آنهاست احتمالا موجب خواهد شد تا قیمت طلا تا سال 2021 از روندی افزایشی برخوردار باشد.»

مقامات فدرال رزرو ابراز نگرانی کرده اند که افزایش موارد ابتلا به کرونا ممکن است میزان هزینه کرد مصرف کنندگان و افزایش فرصت های شغلی را تهدید کند. یکی از سیاست گذاران فدرال رزرو وعده داده که بانک مرکزی آمریکا سیاست های حمایتی بیشتری را به اجرا خواهد گذاشت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر