کدخبر: ۱۳۳۴۲

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۹ درصد افت به ۱۷۹۶ دلار و ۵۳ سنت رسید.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، قیمت طلا روز جمعه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار شاهد کاهش بود و به زیر 1800 دلار رسید اما به دلیل نگرانی های ناشی از افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا همچنان در مسیر ثبت پنجمین هفته افزایشی متوالی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.39 درصد افت به 1796 دلار و 53 سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه اوت هم با 0.14 درصد کاهش به 1801 دلار و 30 سنت رسید.

ایلیا اسپیواک، تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «افزایش ارزش دلار موجب کاهش سرمایه گذاری امن در بازار طلا شده است. اما با این حال طلا همچنان در مسیر افزایشی خود قرار دارد.»

به دلیل افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری امن در بازار طلا که در سایه ترس از شدت گرفتن ویروس کرونا رخ داده قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون حدود 18 درصد گران شده است. قیمت فلز زرد روز چهارشنبه به بالاترین رقم در طی حدود 9 سال گذشته یعنی 1817 دلار و 71 سنت رسیده بود.

روز پنجشنبه بیش از60 هزار نفر دیگر در آمریکا به کرونا مبتلا شدند. ارزش سهام در بازارهای آسیایی متاثر از نگرانی ها از قرنطینه مجدد شهرهای آمریکا شاهد کاهش بود. اما در عین حال افزایش دلار سبب شد تا جذابیت طلا برای خریدارانی که با ارزهای غیردلاری خرید می کنند پایین بیاید.

آمارها نشان می دهد مردم در مناطقی که بیشترین تعداد مبتلا به کرونا را داشته اند تمایل چندانی به خرید ندارند. این مسئله امید به ترمیم سریع اقتصاد آمریکا را کاهش داده است.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها، قیمت پالادیوم امروز با 0.2 درصد کاهش به 1938 دلار و 83 سنت رسید. قیمت پلاتین هم با 0.8 درصد افت به 826 دلار و 65 سنت رسید. قیمت نقره نیز 0.6 درصد کاهش داشت و 18 دلار و 54 سنت معامله شد.

 

 

ارسال نظر