کدخبر: ۱۳۳۴۳

تقاضا برای نفت در ماه آوریل به خاطر خانه نشین شدن بسیاری از مردم جهت مهار گسترش همه‌گیری ویروس کرونا سقوط کرد و باعث بیشترین افزایش ماهانه ذخایر نفت خام آمریکا از ۱۹۲۰ تا حالا شد.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تقاضا برای نفت در ماه آوریل به خاطر خانه نشین شدن بسیاری از مردم جهت مهار گسترش همه‌گیری ویروس کرونا سقوط کرد و باعث بیشترین افزایش ماهانه ذخایر نفت خام آمریکا از 1920 تا حالا شد.

 ذخایر نفت خام آمریکا در ماه آوریل 46.7 میلیون بشکه معادل 10 درصد افزایش یافت. اداره اطلاعات انرژی آمریکا تخمین می‌زند تقاضا برای محصولات نفتی پالایش شده به پایین ترین حد طی 40 سال گذشته رسیده باشد.

 نرخ مصرف محصولات پالایشی در ماه آوریل برابر با 70 درصد بود که پایین ترین نرخ ماهانه از 1985 است.

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تقاضا برای محصولات تکمیل شده پالایشی تا 11.7 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است که پایین ترین حد از 1981 است.

 میانگین تولید نفت خام آمریکا در ماه آوریل 12.1 میلیون بشکه در روز بود یعنی 669 هزار بشکه معادل 5 درصد کمتر از ماه مارس.

 تقاضا برای نفت در آمریکا پس از ماه مارس هم همچنان پایین بود که باعث افزایش رکوردشکن ذخایر نفت خام این کشور تا اواسط ژوئن شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در پایان ژوئن گزارش داد آمریکا به دنبال سقوط تقاضا طی تعطیلی های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کرونا و بهبود آهسته تقاضا پس از برداشته شدن این محدودیت ها، بالاترین ذخایر نفت خام را در هفته منتهی به نوزدهم ژوئن داشته است. ذخایر نفتی آمریکا در این هفته به 541 میلیون بشکه رسید که 5 میلیون بشکه بیشتر از رکورد قبلی آن در اواخر مارس 2017 بود.

این اداره اعلام کرد ذخایر نفت خام آمریکا 5.7 میلیون بشکه در هفته منتهی به سوم جولای افزایش یافته ولی ذخایر بنزین پایین آمده است. ذخایر نفت خام آمریکا در پایان هفته گذشته برابر با 539.2 میلیون بشکه بود که حدود 18 درصد بیشتر از متوسط 5 ساله این ذخایر برای این زمان از سال است. ولی ذخایر بنزین 4.8 میلیون بشکه در روز در هفته گذشته کاهش یافته است که نشان می‌دهد تقاضا برای بنزین رو به افزایش است. ذخایر بنزین آمریکا هنوز هم بالاتر از متوسط 5 ساله ذخیره بنزین این کشور است.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر