کدخبر: ۱۳۳۹۳

میثم موسایی گفت: در حال حاضر همه اجناس از مواد غذایی گرفته تا بازارهای دیگر مثل مسکن رشد داشته اند و بورس هم یکی از این بازارهاست، معتقدم حبابی در بورس وجود ندارد.

میثم موسایی، اقتصاددان در گفتگو با اقتصاد نگار؛ در خصوص بازار سرمایه و روند افزایشی شاخص اظهار داشت: بورس عمدأ نقش یک بازار مکمل نسبت به سایر بازارها را دارد و با توجه به اینکه دولت به صورت هفتگی و حتی روزانه در حال پمپاژ پول و نقدینگی به جامعه است، لذا نمی توان بورس را کاهنده دانست و پیش بینی می شود همچنان روند صعودی خود را حتی تا پایان سال جاری طی کند، البته با نوساناتی که عمدتأ ناشی از ورود تازه واردهاست.

وی افزود: افراد تازه وارد به دلیل اینکه با رفتار بورس آشنایی ندارند، به محض اینکه یک سهم دچار ریزش می شود، برای فروش آن هجوم می آورند در نتیجه باعث ریزش شاخص خواهند شد.

موسایی با اشاره به دامنه نوسان 5 درصدی بورس گفت: با توجه به دامنه نوسان 5 درصدی بازار سرمایه، و اینکه در بورس ایران تغییرات قیمتی حد و حدودی دارد، بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.در حال حاضر همه اجناس از مواد غذایی گرفته تا بازارهای دیگر مثل مسکن رشد داشته اند و بورس هم یکی از این بازارهاست، معتقدم حبابی در بورس وجود ندارد.در واقع وقتی نقدینگی بازار بیش از حد است، به طور طبیعی ارزش اسمی کارخانه جات و شرکت های مختلف افزایش می یابد.

این اقتصاددان در پایان گفت: با وجود این حجم از نقدینگی، افزایش قیمت ها کاملأ طبیعی است و اگر چیزی جز این بود، غیر طبیعی بود.بازار بورس تحت کنترل است و بنابراین در مجموع تا پایان سال روند افزایشی خواهد داشت و حبابی نیست.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر