کدخبر: ۱۳۴۷۶

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونایی در استان خبر داد و گفت: متأسفانه بسیاری از کردستانی‌ها برای بار دوم نیز به این بیماری مبتلا شده‌اند.

به گزارش اقتصاد نگار؛ ابراهیم قادری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج به آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان اشاره و اظهار داشت: در حال حاضر 305 بیمار در بیمارستان‌های کردستان بستری بوده که نسبت به چند هفته گذشته کاهش اما سه برابر ماه‌های فروردین و اردیبهشت‌ماه سال‌جاری است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون 76 بیمار کرونایی در بخش «آی‌سی‌یو» هستند، افزود: خوشبختانه این روزها با رعایت نکات بهداشتی توسط مردم، وضعیت بهتر و تعداد بیماران کرونایی کاهش یافت.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ابراز نگرانی از وضعیت روزهای آینده استان تصریح کرد: متأسفانه جوانان در مراکز تفریحی مانند پارک‌ها تجمع و توصیه‌های بهداشتی را رعایت نکرده و از افزایش بیماران کرونایی در هفته‌های آینده نگرانیم.

وی از ابتلای مجدد بهبودیافتگان کرونایی در استان خبر داد و گفت: متأسفانه بسیاری از افراد کردستانی که قبلاًبه این ویروس مبتلا بوده، برای بار دوم نیز مبتلا شده‌اند و این بیانگر آن بوده که باید مردم بیش از پیش مراقب و هشدارها را جدی بگیرند.

قادری اظهار کرد: کنترل موج دوم بیماری کرونا در استان 27 روز طول کشید در حالی‌که در برخی دیگر از استان‌ها بیشتر از این زمان طول کشید و این موفقیت به‌دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم بوده که بزرگترین ابزار برای کنترل اپیدمی است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی در اماکن عمومی، اصناف و ادارات، استفاده از ماسک و عدم شرکت در مراسمات عروسی، ختم و مهمانی‌ها یادآور شد: با رعایت همین چند توصیه ساده می‌توان این بیماری را کنترل و شکست داد.

انتهای پیام

 

 

ارسال نظر