کدخبر: ۱۳۴۹۴

سازمان ملی انرژی چین اعلام کرد که میزان مصرف فرآورده های نفتی پالایش شده چین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی افزایش یافته چرا که پس از اوج شیوع ویروس کرونا تقاضا در صنایع مختلف از جمله حمل و نقل بهبود یافته است.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از بیزینس تایمز، سازمان ملی انرژی چین امروز (جمعه) اعلام کرد که میزان مصرف فرآورده های نفتی پالایش شده چین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی افزایش یافته چرا که پس از اوج شیوع ویروس کرونا تقاضا در صنایع مختلف از جمله حمل و نقل بهبود یافته است اما هنوز به سطح سال گذشته نرسیده است.

سازمان ملی انرژی چین پس از اعلام کاهش 19 درصدی تقاضا در سه ماهه اول سال جاری میلادی در مقایسه با ژانویه تا مارس 2019، روز جمعه گفت: در سه ماهه دوم، این رقم به میزان 6 درصد (نسبت به سال گذشته) کاهش یافته است.

این سازمان در نشستی در پایتخت چین بدون اشاره به جزئیات مصرف فرآورده های نفتی تصفیه شده فقط تغییرات درصد ها را اعلام کرد.

چین از ماه آوریل با کاهش تدریجی محدودیت های سفر در این کشور، تولید صنعتی را مجدداً آغاز کرد و سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی را پس از اوج دوران شیوع کرونا، افزایش داد.

داده های منتشر شده در روز پنجشنبه حاکی از آن است که توان فرآوری نفت خام چین از ماه آوریل تا ژوئن به 13.62 میلیون بشکه در روز رسیده است که نشان می دهد از 11.98 میلیون بشکه در سه ماهه اول و همچنین 12.96 میلیون بشکه در روز در مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

تحلیلگران اندیشکده سی ان پی سی تخمین می زنند که میزان مصرف بنزین در نیمه دوم سال 2020 به 73.77 میلیون تن برسد که 3.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد.

این در حالی است که میزان مصرف دیزل 85.69 میلیون تن خواهد بود که 2.5 درصد نسبت به سال گذشته افزایش نشان می دهد.

سازمان ملی انرژی چین روز جمعه همچنین اعلام کرد که مصرف برق این کشور در سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 3.9 درصد افزایش یافته است، در حالی که مصرف گاز طبیعی نیز از سطح سال گذشته فراتر رفته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر