کدخبر: ۱۳۵۰۰

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: شرایط تولید برق بسیار پایدار و متناسب با افزایش متعارف مصرف است اما اگر با افزایش نامتعارف مصرف برق در کشور مواجه شویم، احتمال قطع برق وجود خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنگار و نقل از تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی در استودیوی بخش خبری 21 شبکه اول سیما افزود: در حال حاضر علاوه بر آمادگی نیروگاه ها، شبکه‌های برق و پرسنل، وضعیت مطلوبی برای برق رسانی داریم.

او ادامه داد: اگر با افزایش نامتعارف مصرف برق در کشور مواجه شویم، احتمال قطع برق وجود خواهد داشت.

رجبی با بیان اینکه توان تولید برق کشور حدود 59 هزار مگاوات است افزود: این در حالیست که تا کنون 57 هزار مگاوات تولید برق محقق شده است.

او ادامه داد: با اعمال طرح‌های تشویقی دولت برای کاهش مصرف برق، امسال در مصارف خانگی شاهد تنها 15 درصد افزایش مصرف هستیم. اگر مردم اقدامات و پروتکل‌های کم مصرفی را رعایت کنند می‌توانیم تابستان امسال را به خوبی پشت سر بگذاریم.

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: اگر مشترکان، مصرف برق خود را به زیر الگوی مصرف برسانند، تنها 7 درصد افزایش مصرف را شاهد خواهیم بود. در مورد مشترکان پر مصرف هم 16 درصد به این عدد افزوده می‌شود.

رجبی مشهدی افزود: آن دسته از مشترکان که مصرف خود را 10 درصد کاهش دهند حدود 20 درصد کاهش هزینه صورت حساب شاملشان می‌شود یعنی روی هم رفته به ازای هر 10 درصد کاهش مصرف؛ 20 درصد کاهش هزینه در صورت حساب اعمال خواهد شد.

 

ارسال نظر