کدخبر: ۱۳۵۶۷

مقدمات از سرگیری تولید از میدان نفتی غراف عراق آغاز شده است.تولید از این میدان نفتی در ماه ژانویه تا حدود ۹۳ هزار بشکه در روز کاهش یافته بود.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از اس پی گلوبال پلتس، مقدمات از سرگیری تولید از میدان نفتی غراف عراق آغاز شده است. تولید از این میدان نفتی در اواسط مارس به عنوان بخشی از اقدامات اتخاذ شده جهت مهار همه گیری ویروس کرونا تعطیل شده بود. شرکت پتروناس مالزی، اپراتور این میدان نفتی در جنوب عراق، کارکنان خود را از این میدان نفتی خارج کرده بود تا از آنها در برابر ویروس کرونا محافظت کند.

زمان دقیق آغاز به کار میدان نفتی غراف هنوز مشخص نیست.

خبر آماده شدن این میدان نفتی برای آغاز تولید چند روز پس از تصمیم ائتلاف اوپک پلاس برای پایین آوردن میزان کاهش تولید در پانزدهم جولای، منتشر شد. 15 کشور عضو ائتلاف اوپک ‌پلاس در ماه مه تصمیم گرفتند 9.7 میلیون بشکه در روز از تولید خود را در پاسخ به همه گیری ویروس کرونا پایین بیاورند. کاهش تولید این گروه از اول ماه اوت تا پایان سال جاری میلادی 7.7 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

تولید در میدان نفتی غراف در شانزدهم مارس پس از بسته شدن تمام فرودگاه ها در مقابله با همه گیری ویروس کرونا متوقف شد.

تولید از این میدان نفتی در ماه ژانویه به خاطر به تعویق افتادن فعالیت‌های حفاری تا حدود 93 هزار بشکه در روز کاهش یافته بود ولی سهامداران این میدان نفتی متعهد هستند تولید را تا پایان سال جاری میلادی به 230 هزار بشکه در روز برسانند.

75 هزار بشکه در روز نفت در سه ماه اول سال جاری میلادی از این میدان نفتی تولید شد.

میدان نفتی غراف در ماه اوت 2013 تولید را طی قراردادی با شرکت نفت جنوب عراق آغاز کرد.شرکت پتروناس مالزی 45 درصد از سهام این میدان نفتی را در اختیار دارد. 30 درصد از سهام این میدان نفتی هم متعلق به شرکت جاپکس غراف و 25 درصد هم متعلق به شرکت نفت شمال است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر