کدخبر: ۱۳۶۴۵

عربستان سعودی در ماه مه تحت فشار آمریکا برای متعادل کردن بازار انرژی که از همه گیری ویروس کرونا ضربه خورده بود، صادرات خود را تا ۶.۲ میلیون بشکه در روز پایین آورد و تنها ۲۳.۹ میلیارد ریال (۶.۴ میلیارد دلار) درآمد نفتی داشت.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از بلومبرگ، عربستان سعودی در یک ماه پس از پایان جنگ قیمت نفت با روسیه، هیچ منفعت مالی به دست نیاورد.

 اداره آمار عربستان در روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور در ماه مه 23.9 میلیارد ریال (6.4 میلیارد دلار) از صادرات نفت درآمد داشته است. این رقم حتی از ماه قبل از آن یعنی اوج جنگ قیمت با روسیه هم پایین تر است. درآمد نفتی عربستان در ماه مه 60 درصد کمتر از 16.8 میلیارد دلار میانگین درآمد ماهیانه آن در سال گذشته بود.

 عربستان سعودی در ماه مه تحت فشار آمریکا برای متعادل کردن بازار انرژی که از همه گیری ویروس کرونا ضربه خورده بود، صادرات خود را تا 6.2 میلیون بشکه در روز پایین آورد. عربستان در آوریل 9.3 میلیون بشکه نفت در روز صادر کرده بود.

خبر خوب برای عربستان این است که درآمد نفتی این کشور احتمالاً در ماه ژوئن افزایش یافته و روند صعودی آن در ماه جاری هم ادامه خواهد داشت.

 قیمت نفت خام برنت در ماه ژوئن به خاطر بهبود تقاضا برای انرژی در کشورهایی مثل آمریکا و چین، 26 درصد افزایش یافت و به 40.77 دلار در هر بشکه رسید. متوسط قیمت نفت برنت در ماه جاری 43 دلار در هر بشکه بوده است.

 با پایین آمدن میزان کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس از اول ماه آینده میلادی، صادرات نفت عربستان هم افزایش خواهد یافت.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر