کدخبر: ۱۳۶۴۸

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور:

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران گفت: بازار با کمبود نهاده های دامی مواجه است و وزارت جهاد کشاورزی با تاخیر ۲۰ روزه در صدور مجوز عرضه نهاده ها در بازار گاه نیاز بازار به تامین نهاده های دامی را تشدید می کند.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا)، عباس حاجی زاده اظهار کرد: بروکراسی توزیع در وزارت جهاد کشاورزی عامل تشدید کمبود و گرانی نهاده های دام و طیور شده است.

وی با استقبال از مصوبه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در ایجاد امکان ترخیص اعتباری کالاهای رسوبی برای همه واردکنندگانی که در انتظار تامین ارز هستند، افزود: درحال حاضر بروکراسی توزیع در وزارت جهاد کشاورزی باعث رسوب کالا و کندی عرضه نهاده های دامی شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه بر اساس رویه های ابلاغی، هر واردکننده برای اینکه کالای خود را اظهار و در سامانه بازارگاه عرضه کند باید از معاونت امور تولیدی وزارت جهاد کشاورزی مجوز بگیرد که صدور  این مجوز بعضا تا ۲۰ روز زمان می‌برد.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تصریح کرد: البته پس از اینکه واردکنندگان مجوز اظهار و عرضه نهاده های دامی در سامانه بازارگاه را اخذ کردند، مراجعه  دارندگان حواله های خرید و حمل نهاده های دامی به سامانه بازارگاه گاهی بین چند روز تا چند هفته زمان می برد.

حاجی زاده با اشاره به کمبود نهاده های دام و طیور در بازار خاطرنشان کرد: در حال حاضر بازار به شدت با کمبود نهاده های دامی مواجه  است و هیچ دلیلی برای ایجاد این همه ایستگاه غیرضروری و مانع در مسیر عرضه نهاده های دامی وجود ندارد .

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی خاطرنشان کرد: وقتی کالا تحت کلید وزارت جهادکشاورزی و صرفا به افراد معرفی شده  توسط این وزارتخانه توزیع می‌شود این همه اتلاف زمان در روند توزیع  نهاده های دامی نتیجه ای جز تحمیل هزینه های سنگین به اقتصاد کشور و کندی جریان عرضه نهاده های دامی که مواد اولیه برای صنایع دام و طیور است را در پی نخواهد داشت.

انتهای پیام

 

ارسال نظر