کدخبر: ۱۳۷۰۵

با افزایش تولید از میدان نفتی «رتقه جنوبی» در شمال کویت، کل تولید نفت سنگین کویت تا ماه سپتامبر به ۷۵ هزار بشکه در روز می رسد.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از آرگوس میدیا، شرکت نفت دولتی کویت تولید از میدان نفتی «رتقه جنوبی»  را افزایش داده و انتظار دارد تا ماه سپتامبر به هدف تولید 60 هزار بشکه در روز برسد.

 تولید در این میدان نفتی در شمال شرق کویت در اواخر ماه فوریه با 11 هزار بشکه در روز آغاز شد و از آن زمان به تدریج رو به افزایش بوده است. به گفته عماد سلطان، مدیرعامل شرکت نفت کویت، تولید در این میدان نفتی تا پایان ماه مه تا 38 هزار بشکه در روز افزایش یافته بود.

شرکت نفت کویت از فناوری تزریق بخار برای استخراج نفت سنگین از میدان رتقه جنوبی استفاده می کند. نفت این منطقه گران روی بالایی دارد. در این فناوری، مقادیر بالای بخار به مخازن نفتی تزریق می شود تا چاه گرم شده و نفت روان شود.

رتقه جنوبی یکی از دو میدان نفتی پروژه نفت سنگین فارس جنوبی کویت است. انتظار می رود با افزایش تولید از این میدان نفتی، کل تولید نفت سنگین کویت تا ماه سپتامبر به 75 هزار بشکه در روز برسد.

شرکت نفت کویت سال گذشته اعلام کرد قصد دارد صادرات یک درجه جدید از نفت خام سنگین خود را با عنوان نفت خام سنگین اکسترا در سه ماهه اول 2020 آغاز کند.

سلطان گفت شرکت نفت کویت اولین محموله نفت سنگین و ترش میدان نفتی رتقه جنوبی را در اواخر ماه مه صادر کرده است. این محموله حاوی 500 هزار بشکه نفت خام بود و  پس از آن محموله دوم با حجم 700 هزار بشکه در ماه ژوئن فرستاده شد.شرکت نفت کویت قرارداد دیگری برای فروش 600 هزار بشکه ازاین نفت تا بیستم جولای داشت.

انتظار می رود صادرات نفت از این میدان نفتی تا زمان راه اندازی پالایشگاه الزور با ظرفیت 615 هزار بشکه در روز ادامه داشته باشد.این پالایشگاه برای فرآوری نفت خام سنگین داخلی طراحی شده است.

قرار بود پالایشگاه الزور در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی راه‌اندازی شود ولی احتمالاً مشکلات به وجود آمده از همه‌گیری ویروس کرونا این تاریخ را به تعویق می‌اندازد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر