کدخبر: ۱۳۷۲۳

۴۰ تولیدکننده نفت آمریکایی که سهامشان در بازار بورس مبادله می شود، پس از سقوط قیمتهای نفت در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ ارزش دارایی های خود را مجموعا ۴۸ میلیارد دلار کاهش دادند.

به گزارش اقتصادنگار، بررسی اداره اطلاعات انرژی آمریکا از اظهارات مالی شرکت های نفتی نشان داد ۴۰ شرکت نفتی سهامی عام در سه ماهه اول سال میلادی جاری مجموعا ۶.۱ میلیون بشکه در روز نفت و سایر مایعات را در آمریکا تولید کردند که معادل ۳۰ درصد از تولید این کشور در مدت مذکور بود.

این شرکت ها شامل اکسیندنتال، آپاچ کورپوریشن، کونچو ریسورسز، کونوکو فیلیپس، EOG ریسورسز، ماراتون اویل کورپ، نوبل انرژی، پارسلی انرژی، وایتینگ پترولیوم کورپوریشن و شرکت استخراج نفت و گاز بودند.

 این ۴۰ شرکت که در حدود ۳۰ درصد از تولید مایعات نفتی آمریکا سهم داشتند، در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ بزرگترین کاهش ارزش دارایی را  حداقل از سال ۲۰۱۵ تاکنون صورت دادند.

اگرچه شرکت ها مجبور نبودند ارزش دارایی های قطعی خود در سال ۲۰۲۰ را تا پایان سال تغییر دهند اما تغییرات صورت گرفته در سه ماهه اول به همراه پایین ماندن قابل توجه قیمت های نفت در سه ماهه دوم نسبت به سطح سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که ارزش ذخایر قطعی تولیدکنندگان آمریکایی ممکن است همچنان کاهش پیدا کند.

ضرر مربوط به کاهش ارزش دارایی ها ممکن است در سه ماهه دوم افزایش پیدا کند. به عنوان نمونه شرکت اکسیدنتال پترولیوم ماه گذشته هشدار داد که به دلیل سقوط قیمت های نفت در اوایل امسال، انتظار دارد ارزش دارایی های نفت و گاز خود را در سه ماهه دوم را پس از محاسبه مالیات، حداکثر ۹ میلیارد دلار کاهش دهد.

 تحقیقات شرکت دیلویت نشان داده که ریزش قیمت نفت، کندی اقتصادی و افت شدید تقاضا برای نفت در سه ماهه دوم ممکن است باعث شود شرکت های حفاری نفت شیل آمریکا ارزش دارایی های خود را حداکثر ۳۰۰ میلیارد دلار کاهش دهند و کاهش ارزش دارایی ها به میزان قابل توجهی در سه ماهه دوم اعلام خواهد شد.

 

ارسال نظر