کدخبر: ۱۳۸۱۳

تعداد چاههای نفت آمریکا ۴ حلقه کم شده و به ۲۰۲ رسیده و تعداد چاه های فعال گاز این کشور دو حلقه پایین آمده و به ۸۶ حلقه چاه رسیده است.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از اس پی گلوبال پلتس، تعداد چاه های نفت و گاز آمریکا 6 حلقه کاهش یافته و تا پایان بیست و نهم جولای به 288 رسیده است.

 تعداد چاههای نفت آمریکا 4 حلقه کم شده و به 202 رسیده و تعداد چاه های فعال گاز این کشور دو حلقه پایین آمده  و به 86 حلقه چاه رسیده است.

 کاهش تعداد چاه های نفت و گاز بیشتر مربوط به حوزه‌های نفتی کوچک تر می شود. در میان حوزه های نفتی بزرگ تر، تنها تعداد چاههای میادین نفتی ایگل فورد و مارسلوس کاهش یافته است.

 تعداد چاه های نفت و گاز حوزه پرمین برای دومین هفته پیاپی افزایش یافته و به 138 حلقه چاه رسیده است. شرایط در بقیه حوزه‌های نفتی ثابت بوده است.

 علی رغم کاهش تعداد چاه های نفت و گاز، تعداد چاه های نفتی 11 حلقه نسبت به پایین‌ترین رقم 191 در هفته منتهی به اول جولای افزایش داشته است. افزایش حفاری نفت و گاز با افزایش نسبی تولید نفت خام آمریکا در جولای همزمان بوده است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا تولید هفتگی نفت خام این کشور را به طور متوسط 11.1 میلیون بشکه در روز اعلام کرد.

 ذخایر تجاری نفت خام آمریکا در هفته منتهی به بیست و چهارم جولای 10.61 میلیون بشکه در روز کاهش یافت که بیشترین کاهش از ماه دسامبر سال گذشته میلادی بود ولی تنها 2.7 درصد کمتر از اوج این ذخایر در اواسط ژوئن و 18 درصد بالاتر از میانگین 5 ساله در این موقع از سال بوده است.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر