کدخبر: ۱۳۸۵۰

روسیه یک بندر جدید با ظرفیت ۱۲.۵ میلیون تن در منطقه کالمیکیا می سازد که بنادر ایران، هند و قزاقستان را به روسیه متصل خواهد کرد.

 به گزارش اقتصادنگار از راشاتودی، یک بندر دریایی با ظرفیت 12.5 میلیون تن در منطقه کالمیکیا در روسیه  در نزدیکی شهر لاگان ساخته می شود. این بندر، بنادر ایران، هند و قزاقستان را به روسیه متصل خواهد کرد.

این بندر جدید از 32 پایانه بارگیری و سایر تاسیسات تشکیل شده و ظرفیت ذخیره سازی همزمان 300 هزار تن غلات را دارد. همچنین پایانه‌هایی برای ذخیره روغن های گیاهی، میوه و سبزیجات و سایر کالاها ساخته می شود. این پایانه ها هرکدام 5 میلیون تن ظرفیت دارند و ظرفیت پایانه محموله‌های مایع هم به 500 هزار تن می رسد.

حمل و نقل کانتینری یکی از اهداف امیدبخش این بندر جدید است چون قطب های فعلی حمل و نقل دریایی در مناطق همسایه، برای این کار در نظر گرفته نشده اند. قرار است حمل و نقل کانتینری بیشتر از هند و کشورهای حاشیه خلیج فارس و از طریق ایران انجام شود.

 این بندر روسی در دریای مازندران به طرز قابل توجهی زمان مورد نیاز برای تحویل کالاها از چین و سایر کشورهای آسیایی به اروپا را کاهش می‌دهد.

/تسنیم

 

ارسال نظر