کدخبر: ۱۳۹۱۸

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۱۴۵۵واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۹۴هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنگار؛ در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 13میلیارد و 7میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 24هزار و 658میلیارد تومان در بیش از 2 میلیون و 470هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد یک هزار و 455واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و 994هزار و 795واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های کلی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 2میلیارد و 366میلیون ورقه به‌ارزش 9هزار و 284میلیارد تومان در 756هزار و 696نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 62واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 77واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند

/تسنیم

ارسال نظر