شناسه خبر: 13957

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۵/۱۶

در حالی که ارزش دلار آمریکا کاهش یافته و کاهش حجم ذخایر نفت خام این کشور اندکی از نگرانی ها در مورد کاهش تقاضا کاسته است، قیمت نفت روز پنجشنبه کاهشی جزئی داشت و در نزدیکی بالاترین رقم ۵ ماه گذشته باقی ماند.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 7 سنت کاهش به 45 دلار و 10 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 25 سنت افت به 41 دلار و 94 سنت رسید.

پس از آنکه اداره اطلاعات انرژی آمریکا دیروز اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور بیش از حد انتظار کاهش یافته است، قیمت هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم از 6 مارس رسید.

بر اساس نظرسنجی رویترز از تحلیلگران، شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی که در ماه جولای بیشترین افت ماهانه طی یک دهه اخیر را تجربه کرده، تا سال آینده روند کاهشی خود را ادامه خواهد داد.

شاخص ارزش دلار پس از کاهش طی 2 جلسه گذشته امروز شاهد افت و خیز و نوسان بود. تضعیف ارزش دلار موجب ارزان تر شدن نفت برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

سرمایه گذاران همچنان نگران افزایش ذخایر فرآورده های نفتی آمریکا در دوره ای هستند که به گفته سیاستگذاران بانک مرکزی این کشور افزایش شیوع ابتلا به کرونا در حال کند کردن روند ترمیم اقتصادی در بزرگترین مصرف کننده نفت جهان است.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی دولت آمریکا نشان می دهد که میزان ذخایر میعانات شامل گازوئیل و نفت کوره این کشور به بالاترین رقم 38 سال گذشته رسیده و میزان ذخایر بنزین هم برای دومین هفته متوالی رشدی غیرمنتظره داشته است. بر اساس برآورد دولت امریکا تقاضا برای بنزین در این کشور همچنان روزانه حدود 8.6 میلیون بشکه است که 10 درصد پایین تر از یک سال قبل ست.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار