کدخبر: ۱۳۹۶۵

شرکت بین المللی پوسکوی کره جنوبی مناقصه ای را برای عرضه گاز طبیعی مایع به پاکستان برنده شده است.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از راشا تودی، شرکت بین المللی پوسکوی کره جنوبی مناقصه ای را برای عرضه گاز طبیعی مایع به پاکستان برنده شده است.

 به گفته منابع، این شرکت پیشنهاد 7.9673 درصد کاهش قیمت نسبت به شاخص برنت را برای تحویل محموله های گاز طبیعی مایع در 25 و 26 سپتامبر داده است. شرکت تجارت نفت سوکار آذربایجان هم پایین ترین قیمت برای 12 و 13 سپتامبر را داده بود.

 به گفته منابع صنعتی، این اقدام شرکت پوسکو به این معناست که این شرکت سعی دارد فعالیتهای تجاری دست سوم خود را گسترش دهد.

شش شرکت از نظر فنی واجد شرایط مناقصه واردات گاز طبیعی پاکستان بودند که قصد دارد دو محموله در ماه سپتامبر وارد کند.  این شرکتها از میان 11 پیشنهادی که برای این مناقصه داده شده بود انتخاب شدند. شرکت های دیگری که در این مناقصه حاضر بودند عبارتند از: گانور سنگاپور، پتروچاینا اینترنشنال سنگاپور، ترافیگورا و ویتول بحرین.

 پاکستان وابستگی شدیدی به عرضه انرژی از خارج از کشور دارد و 80 درصد از تقاضای نفت خود را از طریق واردات تامین می کند. این کشور کمتر از 4 میلیارد فوت مکعب گاز در روز تولید می‌کند در حالی که نیاز آن 7 میلیارد فوت مکعب گاز در روز است. طبق اطلاعات اداره آمار پاکستان، واردات انرژی این کشور 9.8 میلیارد دلار است که حدود یک چهارم کل واردات 40.86 میلیارد دلاری این کشور را در یازده ماه اول سال مالی قبل ( جولای تا مه) تشکیل می دهد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر