کدخبر: ۱۴۰۷۲

طبق گزارش شرکت حقوقی «هاینز اند بون» بیش از ۵۰ شرکت نفت و گاز در آمریکا از زمان سقوط قیمت نفت در ماه مارس اعلام ورشکستگی کرده اند.

 به گزارش اقتصادنگار از رویترز؛ 16 شرکت انرژی دیگر در آمریکا در ماه گذشته اعلام ورشکستگی کردند که نشان می دهد قیمت نفت خام پایین تر از حدی است که برای بسیاری از این شرکت‌ها سودآور باشد.

طبق گزارش شرکت حقوقی «هاینز اند بون» در روز سه شنبه، بیش از 50 شرکت نفت و گاز در آمریکا از زمان سقوط قیمت نفت در ماه مارس اعلام ورشکستگی کرده اند. 29 گزارش ورشکستگی از شرکت های اکتشاف و تولید هم ثبت شده است. کل بدهی این شرکت‌ها 49.69 میلیارد دلار است یعنی حدود دو برابر کل بدهی شرکت هایی که در سال گذشته میلادی اعلام ورشکستگی کرده بودند.

 قیمت نفت نسبت به 60 دلار در هر بشکه آغاز سال جاری میلادی یک سوم کاهش یافته است که نتیجه سقوط تقاضا ناشی از همه گیری ویروس کروناست. قیمت نفت در ماه آوریل به محدوده منفی هم رسید.

 شرکت های انرژی در سال جاری تلاش کردند هزینه های خود را از طریق اخراج کارگران، کاهش حقوق کارکنان اجرایی و کم کردن فعالیت های حفاری پایین بیاورند ولی تولید کنندگان نفت ضرر و زیان زیادی را در سه ماهه دوم سال جاری میلادی متحمل شدند.

 شرکت های تولید نفت و گاز کالیفرنیا ریسورسز و دنبری ریسورسز ماه گذشته اعلام ورشکستگی کردند. کل بدهی این دو شرکت برابر با 7.7 میلیارد دلار است.

 شرکت بزرگ چساپیک انرژی هم با 9.17 میلیارد دلار بدهی در یازدهم ژوئن اعلام ورشکستگی کرد.

 21 شرکت خدمات میادین نفتی از آغاز این رکود اعلام ورشکستگی کرده اند. 

 

/تسنیم

ارسال نظر