کدخبر: ۱۴۰۹۰

یک نماینده مجلس گفت: اصحاب کهف سیصد سال خوابیدند تا سکه آنها ارزش پیدا کرد اما امروز کافی است یک ساعت بخوابید تا شاهد افزایش لحظه‌ای تورم و گرانی سکه و ارز باشیم.

به گزارش اقتصاد نگار، حسین محمد صالحی دارانی در  جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۲مرداد) مجلس شورای اسلامی در تذکر به وزیر جهاد کشاورزی گفت: قرار بود شما برای رفع مشکلات کشاورزی و ساماندهی محصولات این بخش برنامه جدی داشته باشید اما با اجرای قوانینی که در کشور در حوزه آب و منابع طبیعی وجود دارد، کشاورزان زمینگیر شدند و هر سال خسارات بسیاری را می‌پردازند. چرا اکنون کسی به فکر کشاورزان نیست؟

نماینده فریدن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت محصولات کشاورزی نظیر سیب‌زمینی و پیاز امسال نسبت به سال گذشته بسیار کاهش یافته است در حالی که تورم و گرانی چندین برابر شده است. کشاورزان چطور در این شرایط نفس می‌کشند.

وی تصریح کرد: در منطقه فریدن بزرگ و بسیاری از مناطق کشور سیب‌زمینی و پیاز تولید می‌شود و هر سال پایان تابستان دغدغه بزرگ کشاورزان این بخش این است که چطور قرض و بدهی خود را پرداخت کنند بنابراین لازم است در یک برنامه‌ریزی جدی حمایت خود را از آنها اعلام کنیم تا هر سال دچار آفت و مصیبت نشوند و به این فکر کنیم که باید وضعیت مشقت‌بارشان را بهبود بخشیم و رفاه زندگی آنها را تأمین کنیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در پایان یادآور شد: اصحاب کهف سیصد سال خوابیدند تا سکه آنها ارزش پیدا کرد اما امروز کافی است یک ساعت بخوابید تا شاهد افزایش لحظه‌ای تورم و گرانی سکه و ارز باشیم.

/ایلنا

ارسال نظر