کدخبر: ۱۴۱۱۰

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد کاهش به ۱۹۵۱ دلار و ۵۰ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که جهش در میزان سوددهی اوراق خزانه داری آمریکا موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده، قیمت فلز زرد امروز اندکی کاهش یافت و در مسیر ثبت اولین کاهش هفتگی از اوایل ماه ژوئن قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.11 درصد کاهش به 1951 دلار و 50 سنت رسید. قیمت طلا در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر با 0.52 درصد کاهش به 1960 دلار و 10 سنت رسید.

ادوارد میر تحلیلگر بازار طلا در موسسه کپیتال مارکتس گفت: «به دلیل افزایش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا قیمت طلا تا حدی تضعیف شده است.»

میزان سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا این هفته با 15 واحد افزایش مواجه بوده که بیشترین رشد از اوایل ماه ژوئن تاکنون است. بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه موجب افزایش ارزش دلار و تضعیف قیمت طلا می شود.

در عین حال، انتشار آمارهای امیدوارکننده از بازار کار آمریکا سبب تقویت ارزش دلار شده و همین مسئله به جذابیت بازار طلا لطمه زده است.

بازارها از نزدیک تحولات مربوط به بسته محرک مالی جدید آمریکا را که در هفته های اخیر به دلیل اختلافات میان دولت و کنگره به در بسته خورده دنبال می کنند. مذاکرات تجاری بین آمریکا و چین در روز شنبه نیز از دیگر موضوعات مهم تاثیرگذار بر بازارهای مختلف است.

همزمان با اعلام بسته های محرک مالی قابل توجه در نقاط مختلف جهان که موجب تشویق سرمایه گذاران به حضور در بازارهای امن شده، قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از 28 درصد افزایش یافته است.

تحلیلگران بانک استاندارد چارترد در یادداشتی نوشتند: «با توجه به تضعیف ارزش دلار و اقدامات محرک مالی اجرا شده روند افزایشی بلندمدت قیمت طلا همچنان به قوت خود باقی است و ما انتظار داریم نرخ بهره همچنان در نزدیکی صفر و یا حتی ارقام منفی باقی بماند.»

 

ارسال نظر