کدخبر: ۱۴۱۳۹

پس از گذشت هفته پر فراز و نشیب بورس در حالی که پیش‌بینی‌ها مثبت بودن بازار امروز را نشان می‌داد اما شاخص بورس تا حدود دو ساعت اول کار خود، حدود ۶۰ هزار واحد ریزش داشت.

در خصوص این موضوع گفتگویی را با همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه آغاز کردیم، دارابی با اشاره به افت شاخص بورس گفت: شاخص برای عبور از مرز دو میلیون واحد، کار بسیار سختی را در پیش دارد و برای مدتی در نوسان خواهد بود و همچنان فاز اصلاح و استراحت را در بازار خواهیم داشت.انتظار داریم بازار یکی دو روز منفی و یکی دو روز مثبت باشد و این نوسان ادامه پیدا کند.

وی افزود: در حال حاضر از چند ناحیه شاهد فشار فروش به بازار بورس هستیم، یکی بحث سهام عدالت و دیگری تمایل سهامداران دولتی برای افزایش سهام شناور باعث مازاد عرضه ها در بازار می شود. باید قدری صبر کرد تا این روند طی شود.

دارابی در پاسخ به اینکه آیا این ریزش می تواند از جانب اوراق سلف نفتی باشد افزود: نرخ اوراق سلف نفتی آنقدر حساس نیست که بتواند بازار را تحت تأثیر قرار دهد و نقدینگی را به سمت خود جذب کند و بنابراین این ریزش نمی تواند ناشی از فروش اوراق سلف نفتی باشد.

این کارشناس در پایان گفت: طی دو سه هفته آینده ما با این نوسان و روند سینوسی شاخص بورس مواجه خواهیم بود بدین صورت که برای یکی دو روز نزولی و برای یکی دو روز دیگر صعودی باشد.و عبور مجدد شاخص از کانال دو میلیون واحد، نیاز به انگیزه های بالایی همچون نرخ ارز و کاهش عرضه ها دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر