کدخبر: ۱۴۱۴۴

عربستان برای دومین بار طی سه سال گذشته میزان صادرات نفت خود به آمریکا را پایین می آورد تا از حجم ذخایر نفت این کشور بکاهد و عرضه و تقاضا در بازار را متعادل کند.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از بلومبرگ، عربستان سعودی برای دومین بار طی سه سال گذشته میزان صادرات نفت خود به آمریکا را پایین می آورد تا از حجم ذخایر نفت این کشور بکاهد و عرضه و تقاضا در بازار را متعادل کند.

 اطلاعات ذخایر نفت آمریکا به صورت هفتگی منتشر می شود. این آمار جدیدترین تغییرات تعادل نفت را نشان داده و بر تصمیمهای تجاری و قیمت نفت در سراسر دنیا تاثیر می گذارد.

 تغییر جریان نفت خام به داخل آمریکا و به خارج از بنادر آن تاثیر زیادی بر سطح ذخایر نفتی این کشور دارد. ریاض تصمیم گرفته سهم خود را در پایین آوردن حجم ذخایر نفت آمریکا از اوج ماه‌های مه و ژوئن انجام دهد. همه گیری ویروس کرونا و افزایش تولید عربستان در آن زمان باعث افزایش ذخایر نفت خام اقتصادی آمریکا شد.

بالا رفتن حجم ذخایر نفتی باعث کاهش قیمت نفت می شود و مشهود ترین این ذخایر در آمریکاست چون اداره اطلاعات انرژی این کشور به طور هفتگی گزارش ذخایر نفتی خود را اعلام می‌کند، در حالی‌که چنین شفافیتی در مورد سایر تولیدکنندگان نفت وجود ندارد. بنابراین تعجبی ندارد که عربستان برای پایین آوردن ذخایر نفت دنیا بر آمریکا تمرکز داشته باشد.انتهای پیام/

 

ارسال نظر