کدخبر: ۱۴۲۱۰

یک کارشناس اقتصادی گفت: خبر ورود اوراق سلف نفتی در بازار سرمایه، سبب ترس و نگرانی بیشتری در این بازار شد و نوسانات بازار تا رسیدن قوای سه گانه و لایه های بالای حکومت به یک اجماع کلی (نه توافق) ادامه خواهد داشت.در صورت اجماع، روند بازار بدون توجه به عوامل دیگر، صعودی خواهد شد.

 

علی حیدری کارشناس اقتصادی در گفتگو با اقتصاد نگار در خصوص نوسانات و ریزش اخیر بازار سرمایه و شاخص بورس گفت: به عقیده بنده از منظر اقتصاد کلان، اجرای قراردادهای سلف نفتی برای اقتصاد ایران سودمند است. این قراردادها اگر اجرایی شوند، به نوعی بانک مرکزی می تواند تورم افسار گسیخته را مدیریت کند. و از طرفی می تواند ابزار مناسبی برای جبران کسری بودجه دولت و حتی اجرای طرح های عمرانی باشد و در مجموع اوراق سلف نفتی چشم انداز خوبی در اقتصاد ایران دارد.

وی افزود: خبر ورود اوراق سلف نفتی در بازار سرمایه، سبب ترس و نگرانی بیشتری در این بازار شد و نوسانات بازار تا رسیدن قوای سه گانه و لایه های بالای حکومت به یک اجماع کلی (نه توافق) ادامه خواهد داشت.در صورت اجماع، روند بازار بدون توجه به عوامل دیگر، صعودی خواهد شد.

حیدری در ادامه با اشاره به توافق یا عدم توافق طرح فروش اوراق سلف نفتی گفت: چنانچه این طرح تصویب هم نشود، باز هم بازار بورس روند صعودی خواهد داشت.به دلیل اینکه خیال بازار از بابت ورود سرمایه به اوراق سلف نفتی راحت خواهد شد. از طرفی دیگر اگر با فروش اوراق سلف و ورود آن به بورس موافقت شود، در ساعات اولیه مقداری ریزش خواهیم داشت و پس از آن به خاطر اینکه بار دیگر حاکمیت ثابت می کند که از بازار بورس حمایت می کند، بورس به روند صعودی و آرام خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر