کدخبر: ۱۴۲۵۵

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۶۲ هزار تومان، قیمت دلار ۲۳ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ هم اکنون در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 62 هزار تومان، قیمت دلار 23 هزار و 100 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 800 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 10 میلیون و 600 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5میلیون و 400 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 3 میلیون و 50 هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و 700 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم یک میلیون و 62 هزار تومان، هرگرم طلای 24عیار یک‌میلیون و 406 هزار تومان و هر مثقال طلا 4میلیون و 560 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1938 دلار معامله می‌شود.

در حالی که پس از انتشار صورت مذاکرات نشست ماه گذشته فدرال رزرو آمریکا ارزش دلار تقویت شده و میزان بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا افزایش یافته است، قیمت طلا روز چهارشنبه بیش از 3 درصد کاهش یافت، هرچند که امروز اندکی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با نیم درصد رشد نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 1938 دلار و 53 سنت رسید. قیمت فلز زرد روز گذشته با 3.5 درصد افت به حدود 1928 دلار رسید. قیمت طلا در معاملات آتی امروز با 1.25 درصد کاهش به 1945 دلار و 60 سنت رسید. در معاملات آتی دیروز نیز قیمت فلز زرد 2.1 درصد افت کرده بود.

ادوارد مویا تحلیلگر بازار طلا در شرکت اوآندا گفت: «یکی از نگرانی ها این بود که فدرال رزرو ممکن است اقدام به کنترل منحنی بازدهی اوراق قرضه کند که می توانست منجر به تداوم روند کاهشی ارزش دلار شود، اما سیاستگذاران بانک مرکزی امریکا گفتند که فعلا چنین قصدی ندارند.» مهار میزان بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا می تواند جذابیت سرمایه گذاری در این اوراق را کاهش دهد و موجب فشار بیشتر بر ارزش دلار شود. چنین وضعیتی به سود بازار طلا تمام می شود.

پس از انتشار صورت مذاکرات فدرال رزرو، میزان سوددهی اوراق خزانه آمریکا شاهد رشد بود و ارزش دلار 0.8 درصد رشد کرد.

فدرال رزرو تصریح کرده که رشد منفی اقتصادی ناشی از شیوع کرونا چشم انداز اقتصادی را در وضعیت نامعلومی قرار داده و برای حمایت از اقتصاد آمریکا نیاز به ارائه بسته های محرک مالی بیشتری احساس می شود.

اقدامات محرک مالی گسترده و نرخ پایین بهره موجب شد تا قیمت طلا در هفتم ماه اوت به بالاترین رقم تاریخی خود برسد، اما پس از ان قیمت ها ریزش قابل توجهی داشته است.

به گزارش تسنیم،‌  در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار با افزایش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل 23 هزار و 100 تومان، یورو 27 هزار و 200 تومان و درهم امارات 6 هزار و 360 تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز پنج‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با افزایش 50 تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 22 هزار و 500 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 22 هزار و 400 تومان خریداری می‌کنند.

طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز با 50 تومان افزایش نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 26 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها 26 هزار و 600 تومان درج شده است.

 

ارسال نظر