کدخبر: ۱۴۲۷۶

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد صادرات نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۱۴ اوت به طور متوسط حدود ۲.۱ میلیون بشکه در روز بوده که حدود ۱ میلیون بشکه در روز نسبت به هفته قبل از آن کاهش یافته است.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از شینهوا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که واردات نفت خام این کشور در هفته منتهی به 14 اوت افزایش یافت در حالی که صادرات آن شاهد کاهش بوده است.

بر اساس "گزارش هفتگی وضعیت نفت"، واردات نفت خام ایالات متحده به طور متوسط در هفته گذشته 5.7 میلیون بشکه در روز بوده که نسبت به هفته قبل از آن 109 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

این در حالی است که صادرات نفت خام این کشور به طور متوسط حدود 2.1 میلیون بشکه در روز بوده و حدود 1 میلیون بشکه در روز نسبت به هفته قبل از آن کاهش یافته است.

در طی چهار هفته گذشته، واردات نفت خام به طور متوسط در حدود 5.6 میلیون بشکه در روز بوده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل حدود 1.6 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است، در حالی که صادرات نفت خام آمریکا در همین مدت به طور متوسط حدود 2.8 میلیون بشکه در روز بوده که نسبت به سال قبل حدود 347 هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

ایالات متحده طی سالهای گذشته به کمک افزایش تولید نفت شیل خود، یک تولید کننده مهم نفت در جهان بوده در حالی که چین به یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت تبدیل شده است.

براساس آخرین گزارش دفتر ملی آمار چین، این کشور در ماه ژوئیه 51.29 میلیون تن نفت خام وارد کرده که در مقایسه با سال گذشته 25 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر