کدخبر: ۱۴۲۸۸

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۳۰ هزار تومان، قیمت دلار ۲۲ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ هم اکنون در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 30 هزار تومان، قیمت دلار 22 هزار و 900 تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 10 میلیون و 250 هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5میلیون و 250 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 2 میلیون و 950 هزار تومان و سکه گرمی یک‌میلیون و 650 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک میلیون و 30 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 382 هزار تومان و هر مثقال طلا 4میلیون و 470 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1941 دلار معامله می‌شود.

در حالی که تقویت ارزش دلار و رشد فعالیت های اقتصادی در آمریکا ‌موجب کاهش جذابیت طلا برای سرمایه گذاران شده است، قیمت طلا روز جمعه کاهش داشت و در مسیر ثبت دومین هفته کاهشی متوالی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.35 درصد کاهش به 1940 دلار و 48 سنت رسید. قیمت طلا در پایان معاملات آتی دیروز بازار آمریکا با 0.03 درصد رشد به 1947 دلار رسید.قیمت طلا در این هفته شاهد افت 0.3 درصدی بود و از رقم 2000 دلار که در اوایل هفته به ثبت رسیده بود عقب نشست.

به دنبال تعویق ارائه بسته محرک مالی دولت آمریکا، تقویت ارزش دلار و نرخ واقعی بهره قیمت طلا در این هفته شاهد نوشانات زیادی بود.

ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب شاهد ترمیم 0.6 درصدی بود و موجب گران شدن قیمت طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

پس از آنکه آمارها در این هفته نشان داد حجم فعالیت های اقتصادی به بالاترین میزان از اوایل سال 2019 رسیده شاخص های بورس آمریکا شاهد رشد بود و میزان بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا اندکی بالا رفت.

دیوید مگر تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «در برخی حوزه ها شاهد انتشار آمارهای اقتصادی بهتر از حد انتظار هستیم، اما همچنان نگرانی های روشنی در خصوص شیوع کرونا و تاثیر ان بر نرخ بیکاری وجود دارد.»

سرمایه گذاران همچنین از نزدیک تحولات مربوط به بسته محرک مالی دولت آمریکا را دنبال می کنند.نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته وی مخالف یک بسته محرک مالی کوچک تر است.

در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار با کاهش نسبت به قیمت های پایانی روز کاری قبل 22 هزار و 900 تومان، یورو 26 هزار و 800رتومان و درهم امارات 6 هزار و 250 تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 22 هزار و 500 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 22 هزار و 400 تومان خریداری می‌کنند.

طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز بدون تغییر نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری قبل 26 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو در این صرافی‌ها 26 هزار و 600 تومان درج شده است.

 

ارسال نظر