کدخبر: ۱۴۳۲۹

تا پایان ماه ژوئیه متوسط قیمت مسکن در انگلیس به بالاترین سطح ثبت شده خود رسید.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از گاردین، برخلاف انتظارات قبلی قیمت مسکن در دومین اقتصاد بزرگ اروپا روندی صعودی داشته است تا جایی در ماه ژوئیه متوسط قیمت مسکن در این کشور با ۱.۶ درصد افزایش (معادل ۳۷۷۰ پوند) نسبت به ماه قبل به ۲۴۱ هزار و ۶۰۴ پوند رسید که رکورد جدیدی از زمان ثبت آمارهای مربوطه محسوب می شود. قیمت مسکن در انگلیس از ابتدای امسال تاکنون ۳.۸ درصد بیشتر شده است.

علاوه بر مسکن، قیمت ها در سایر بخش ها نیز بیشتر شده اند تا جایی که نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان ماه ژوئیه با ۰.۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به یک درصد رسیده است.

راسل گالی- مدیر موسسه هالیفاکس در همین رابطه گفت: پس از چهار ماه افت متوالی قیمت مسکن شاهد یک افزایش تند در ماه ژوئیه بودیم و به نظر می رسد بیش از افزایش تقاضا، کاهش عرضه باعث رشد محسوس قیمت ها شده است.

در نتیجه شیوع کرونا و اخلال جدی در روند تجارت و بازرگانی، برخی از سرمایه گذاران انگلیسی ترجیح داده اند دارایی های خود را روانه مقاصد امن تری نظیر طلا و مسکن کنند. لندن کماکان گران ترین منطقه از نظر قیمت خانه در انگلیس محسوب می شود در حالی که مناطق شمالی کشور به نسبت ارزان تر هستند.

جرمی لیف- یک معامله گر مسکن در شمال لندن گفت: تقاضا برای تمامی خانه ها بیشتر شده اما مسکن های نوساز بیش از سایر خانه ها مورد علاقه خریداران بوده است. با وجود این تقاضای نیرومند شاهد بوده ایم  که عرضه در مقایسه با ماه های قبل کمتر شده است. آینده بازار مسکن خیلی به این بستگی خواهد داشت که پیامدهای کرونا روی بخش های مختلف تا چه زمانی ادامه داشته باشد بنابراین با شواهد فعلی نمی توان برآورد دقیقی از ماه های آینده داشت.

انتهای پیام

 

ارسال نظر