کدخبر: ۱۴۳۳۰

رئیس‌کل بانک مرکزی از ایفای تعهد این بانک در تأمین سکه‌هایی که در سال ۹۷ پیش‌ثبت‌نام شده‌اند خبر داد و گفت: در فرصتی که مقرر کردیم حدود دو و نیم میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات از ارز صادرکنندگان تأمین شد.

به گزارش اقتصاد نگار، عبدالناصر همتی درباره چرایی عدم پرداخت سکه به افرادی که بیش از 500 سکه در سال 97 پیش‌خرید کرده‌اند به‌بهانه تأمین‌نشدن از سوی بانک مرکزی، گفت: چنین موردی نداریم و هرچه را ثبت‌نام شده است تحویل دادیم مگر اینکه حکمی از قوه قضاییه در این بین باشد که تکلیف آن‌ها جداست.

وی با بیان اینکه "ما به تعهداتمان به‌صورت کامل عمل کردیم"، افزود: بخشی از سکه‌ها مربوط به زیر 18ساله‌ها بوده که ولیّ آن‌ها برای آن‌ها ثبت‌نام کرده بود در این بین اختلاف نظری وجود داشت که باتوجه به اعلام نظر قضایی در این باره، این موضوع را حل کردیم و ابلاغ کردیم که برای ذی‌نفعلان حل شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین با بیان اینکه روند بازگشت ارز حاصل از صادرات مطلوب بوده است، گفت: در فرصتی که مقرر کردیم حدود دو و نیم میلیارد دلار ارز مورد نیاز واردات از ارز صادرکنندگان تأمین شد و واردکنندگانی که منتظر گرفتن گواهی تأمین ارز از بانک مرکزی بودند توانستند ارزشان را تأمین کنند.

همتی افزود: اکنون هم باتوجه به اینکه صادرکننده‌ها باید ارز خود را در سامانه نیما عرضه کنند، عرضه ارز بسیار بهتر شده است و به‌تدریج به‌سمتی می‌رویم که میان عرضه و تقاضای ارز، توازن و ثبات برقرار می‌شود.

 

ارسال نظر