کدخبر: ۱۴۳۶۸

عربستان سعودی ماه گذشته ۵.۳۶ میلیون تن نفت خام به چین صادر کرد که برابر با ۱.۲۶ میلیون بشکه در روز است و به این ترتیب پس از روسیه و عراق، در رتبه سوم صادرات نفت به چین قرار گرفت.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، صادرات نفت خام عربستان سعودی به چین در ماه جولای کاهش یافت و این کشور را برای اولین بار طی دو سال گذشته از جمع  دو عرضه کننده برتر نفت به چین خارج کرد. عربستان سعودی تولید نفت خود را برای مقابله با کاهش تقاضا و پایین آمدن قیمت نفت به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا کم کرده است.

 عربستان سعودی ماه گذشته 5.36 میلیون تن نفت خام به چین صادر کرد که برابر با 1.26 میلیون بشکه در روز است. این کشور در ماه ژوئن 8.88 میلیون تن و در جولای سال گذشته میلادی 6.99 میلیون تن نفت به چین صادر کرده بود.

 روسیه در ماه جولای با صادرات 7.38 میلیون تن معادل 1.74 میلیون بشکه در روز، بزرگترین عرضه کننده نفت به چین بود. عراق هم 5.79 میلیون تن نفت خام به چین صادر کرد و در رتبه دوم در عرضه نفت به این کشور قرار گرفت.

 عراق نتوانست در ماه های مه و ژوئن طبق سهمیه خود از قرار داد کاهش تولید اوپک پلاس، تولید خود را پایین بیاورد، ولی قول داده در ماه های اوت و سپتامبر، علاوه بر 850 هزار بشکه در روز سهمیه اش طبق قرارداد، 400 هزار بشکه اضافی هم از تولید خود کم کند.

 صادرات نفت آمریکا به چین در ماه جولای 139 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و به 3.7 میلیون تن رسید. تاجران چینی در زمانی که قیمت نفت خام آمریکا در ماه آوریل به زیر صفر رسیده بود، محموله های بزرگی از نفت این کشور را خریداری کرده بودند.

 چین در ماه جولای 387792 تن نفت خام از مالزی وارد کرد که 71 درصد کمتر از ماه قبل بود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر