کدخبر: ۱۴۴۰۳

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴ سنت معادل ۰.۰۹ درصد کاهش به ۴۵ دلار و ۵ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که طوفان لارا ایالت های لوئیزیانا و تگزاس به عنوان قلب صنعت نفت آمریکا را در نوردیده و در حالی که شدت طوفان کمتر از حد پیش بینی ها بوده است، قیمت نفت در معاملات اولیه روز جمعه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 4 سنت معادل 0.09 درصد کاهش به 45 دلار و 5 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر نیز امروز با 13 سنت معادل 0.30 درصد افت به 42 دلار و 91 سنت رسید.

طوفان لارا اوایل روز پنجشنبه با سرعت 240 کیلومتر در ساعت ایالت لوئیزیانا را در نوردید و به ساختمان های مسکونی و تجاری آسیب زد. طوفان موجب سقوط درختان و قطع بر بیش از 650 هزار شهروند آمریکایی در لوئیزیانا و تگزاس شده است اما پالایشگاه ها از سیل گسترده ای که پیشتر انتظارش را داشتند در امان مانده اند.

استفن اینز تحلیلگر شرکت آکسی کورپ در این باره گفت: «اگر خسارت جدی ای به زیرساخت های تولید نفت ایالت های طوفان زده وارد نشود، تعجبی نخواهد داشت که شاهد کاهش نسبی معاملات نفتی پس از طوفان باشیم.»

تولیدکنندگان آمریکایی تولید روزانه 1.56 میلیون بشکه نفت خود را که 83 درصد تولید نفت خلیج مکزیک به شمار می رود متوقف کرده اند. 9 پالایشگاه نیز حدود 2.9 میلیون بشکه از ظرفیت پالایش نفت خود را تعطیل کرده اند. این رقم معادل 15 درصد کل ظرفیت پالایشگاهی آمریکاست.

اواخر روز پنجشنبه بندر هیوستون، قطب اصلی صادرات نفت خم آمریکا که روزانه حدود 600 هزار بشکه نفت از آن صادر می شود، فرآیند از سرگیری فعالیت های بارگیری و ارسال نفت خود را آغاز کرد.

بر اساس برآورد موسسه کپلر انتظار می رود تعطیلی بنادر هیوستون، بیومونت و پورت آرتور طی روزهای گذشته روزانه حدود یک میلیون بشکه از ظرفیت صادرات نفت آمریکا کاسته باشد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر