کدخبر: ۱۴۵۲۷

در ادامه ریزش بازار سهام امروز هم شاخص کل بازار سهام بیش از سه درصد ریزش کرد و به یک میلیون و ۶۳۱ هزار واحد رسید. اما بورس در آینده چه می‌شود؟

 

حسین زمانی، کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: محدوده یک میلیون و 600 هزار واحد کف حمایتی شاخص کل است و احتمالا در این محدود بازار برگشت خواهد کرد. پیش‌بینی بنده این است که بازار در این محدود از شاخص کل یک کف دوقلو می‌سازد.

 

وی افزود: به لحاظ موج شماری الیوتی، بازار سهام در محدود شاخص یک میلیون و 600 هزار واحد در حال تکمیل موج چهارم خود است و برای موج پنجم صعودی آماده می‌شود. اکثر سهم‌ها و نمادها به نوعی اشباع فروش شدند و تقریبا فروشنده‌ای در بازار به نوعی وجود ندارد و بیشتر افراد در مقام خریدار هستند.

 

همچنین وی در رابطه با حمایت حقوقی‌ها از بازار سهام و از بین رفتن اعتماد مردم نسبت به بازار سهام گفت: به نظرم بحث بازار دستوری و دست‌کاری در بازار حرف بی‌راهی نیست چرا که حقوقی‌ها به شدت در حال عرضه و فروش هستند و از طرف دیگر هم بازار ترسیده خصوصا کد اولی‌ها که تعدادشون بالای هفت میلیون نفر است و حجم معاملات زیر 10 هزار میلیارد تومان گواه این ترس است.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی بنده بازگشت بازار سهام به کانال دو میلیون و 100 هزار واحد و بعد از آن رسیدن شاخص کل به دو میلیون و 800 هزار واحد قبل از انتخابات آمریکا است.

 

ارسال نظر