کدخبر: ۱۴۵۴۸

طبق اطلاعات شرکت تحقیقاتی کلیپر دیتا، واردات نفت آمریکا از عربستان سعودی در ماه اوت برابر با ۲۶۴ هزار بشکه در روز خواهد بود که پایین‌ترین رقم از ۱۹۸۵ است.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از اویل پرایس، عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت جهان تلاش می‌کند با کاهش صادرات خود به آمریکا که شفاف ترین بازار نفت دنیا را دارد، از بازار جهانی نفت و قیمت آن حمایت کند.

 اطلاعات ردیابی نفتکش ها نشان می دهد عربستان سعودی در ماه اوت تنها 177 هزار بشکه در روز نفت به آمریکا فرستاده است.

 عربستان سعودی در ماه آوریل 1.3 میلیون بشکه در روز نفت به آمریکا فروخته بود. عربستان که در اواخر مارس و اوایل آوریل در یک جنگ قیمت با روسیه به سر می‌برد، ناوگانی از نفتکش های بزرگ خود را برای پر کردن بازار آمریکا فرستاده بود. ارسال اولین محموله های نفت از طرف عربستان به آمریکا همزمان شد با سقوط تقاضای نفت و ذخایر نفت آمریکا را پر کرد.

پس از آنکه عربستان و روسیه طی ائتلاف اوپک پلاس قراردادی برای کاهش تولید نفت و حمایت از قیمت آن بستند، عربستان اعلام کرد که با کاهش عرضه نفت به آمریکا کمک می کند موجودی نفت این کشور کاهش یابد.

طبق اطلاعات شرکت تحقیقاتی کلیپر دیتا، واردات نفت آمریکا از عربستان سعودی در ماه اوت برابر با 264 هزار بشکه در روز خواهد بود که پایین ترین رقم از 1985 است. این رقم شامل نفتکش‌هایی هم می شود که عربستان را در ماههای ژوئن و جولای ترک کرده اند.

 تخمین های اولیه این شرکت تحقیقاتی نشان می‌دهند واردات نفت آمریکا از عربستان در ماه سپتامبر احتمالاً کاهش بیشتری داشته و به حدود 140 هزار بشکه در روز می رسد.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر