کدخبر: ۱۴۷۴۲

در حالی که وقوع یک طوفان گرمسیری در خلیج مکزیک سکوهای حفاری را به تعطیلی کشانده است قیمت نفت روز دوشنبه شاهد افزایش بود، اما به دلیل نگرانی های گسترده در مورد مازاد عرضه و افت تقاضا رشد قیمت ها محدود بود.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 13 سنت معادل 0.33 درصد رشد به 39 دلار و 96 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با 25 سنت معادل 0.67 درصد افزایش به 37 دلار و 58 سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی طی هفته گذشته برای دومین هفته متوالی شاهد کاهش بود.

طوفان گرمسیری سالی در خلیج مکزیک و در غرب فلوریدا شدت گرفته و به طوفان درجه 2 تبدیل شده است. طوفان برای دومین بار طی کمتر از یک ماه گذشته موجب اختلال در تولید نفت شده است. پیشتر طوفان لارا موجب تعطیلی سکوهای حفاری شده بود.

معمولا هنگام تعطیلی فعالیت های تولیدی قیمت نفت افزایش می یابد، اما با توجه به اینکه وضعیت کرونا رو به تشدید است و این مسئله سبب کاهش تقاضا شده است، تداوم نگرانی ها از مازاد عرضه سبب شده تا قیمت ها رشد قابل توجهی را شاهد نباشد.

موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشت: «فصل سفرهای جاده ای کم رمق در آمریکا موجب شده تا بازار در ارزیابی خود از میزان تقاضای انرژی این کشور بازنگری کند... همچنین با توجه به در پیش بودن فصل تعمیرات پالایشگاه ها، تقاضا برای نفت احتمالا بالاتر نخواهد رفت.»

آمریکا بزرگترین مصرف کننده و تولیدکننده نفت جهان به شمار می رود.

دیروز شرکت های بی پی و اکوئینور کارکنان خود را از برخی سکوهای فراساحلی تخلیه کردند. روز شنبه نیز کارکنان شرکت های شورون مورفی اویل از سکوها تخلیه شده بودند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر