کدخبر: ۱۴۷۹۶

سال گذشته تامین مالی ۳۰۰میلیاردتومانی ایران‎خودرو از طریق بازار سهام انجام شد. در روزی که ایران‎خودرو و سایپا به‌خاطر برگزاری مجمع عادی سالانه بسته بودند، سایر نمادهای خودرویی به‎رغم افزایش بیش‌از 3هزار واحدی شاخص‌کل بورس تهران نزولی شدند، به‎طوری‎که پارس‎خودرو، سرمایه‎گذاری رنا، مهرکام‌پارس، گسترش سرمایه‎گذاری ایران‎خودرو، قطعات اتومبیل ایران، صنایع ریخته‎گری ایران، الکتریک‎خودرو شرق، موتورسازان تراکتورسازی ایران، کمک‎فنر ایندامین و نیرو محرکه منفی خوردند و در مقابل نمادهای زامیاد، محورسازان ایران‎خودرو، مهندسی نصیر ماشین، رادیاتور ایران، ریخته‎گری تراکتورسازی ایران و آهنگری تراکتورسازی ایران مثبت شدند.

حال بعد از گذشت یکسال، مدیرعامل بانک ملت و مدیران عامل شرکت های ایران خودرو، ساپکو و جمعی از قطعه سازان طرف همکاری این شرکت، در نشستی مشترک در محل ایران خودرو راه های تقویت تعاملات فی ما بین را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش اقتصاد نگاربه نقل از روابط عمومی بانک ملت،  دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت در این جلسه با ابراز خوشحالی از حضور در کنار تولید کنندگان مهم و ارزنده صنعت خودرو، شرکت ایران خودرو را یکی از دو شرکت بزرگ و مهم این صنعت دانست و اعلام کرد:  بانک ملت به عنوان بانکی بزرگ و پیشرو و یک حامی وفادار، همواره در کنار تمامی بخش های  صنعت کشور حضور داشته است .
وی با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۹ از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان سال جهش تولید، تاکید کرد: بانک ملت با برنامه ریزی های مستمر و هدفمند قصد دارد این حضور را در سال جاری پررنگ تر و اثرگذارتر کند.
مدیرعامل بانک ملت با توجه به تشدید تحریم های ظالمانه آمریکا، امسال را سالی بسیار سخت در عرصه اقتصاد خواند و یادآور شد: بانک ملت با توجه به مشکلات تامین ارز برای واردات حاضر است معادل ریالی ارز مورد نیاز را در اختیار شرکت ایران خودرو قرار دهد تا شرکت از طریق بانک مرکزی بتواند ارز مورد نیاز خود را تامین کند.
دکتر بیگدلی از آمادگی بانک ملت برای تامین مالی ۱۴ طرح مهم اولویت دار شرکت ایران خودرو منوط به تایید مستندات مورد نیاز بانک از طریق بازار سرمایه خبر داد .


انتهای پیام/

ارسال نظر