کدخبر: ۱۴۸۴۲

معاون وزیر اسبق اقتصاد گفت: دولت با تبلیغ وسیع و وعده و وعید مردم را به سمت بورس کشاند، تبلیغ سودهای 300، 400 و 550 درصدی! کجای دنیا مقامات اقتصادی و سیاسی از بورس یک چنین مسئله ای را می سازند که بورس را تبدیل به فرآیندی کنند که مجموعه نظام را هدف قرار دهد؟


حیدر مستخدمین حسینی معاون وزیر اسبق اقتصاد در گفتگو با اقتصاد نگار با اشاره به دخالت دولت در بورس و بازار سرمایه گفت: دولت از نیمه دوم سال 98 برای جبران کسری بودجه خود با دخالت مستقیم در بورس، بازارهای دیگر را در کما فرو برد و نقدینگی ها را به سمت بورس سرازیر کرد و نام آن را حمایت گذاشت! با این کار مالیات زیادی هم به دست آورد به طوری که در سه ماهه نخست سال 99، میزان مالیات دریافتی دولت از بورس، به رقم 3500 میلیارد تومان رسید.که معادل با کلِ سال 98 و 11 برابر سال 97 است! دولت با تبلیغ وسیع و وعده و وعید مردم را به سمت بورس کشاند، تبلیغ سودهای 300، 400 و 550 درصدی! کجای دنیا مقامات اقتصادی و سیاسی از بورس یک چنین مسئله ای را می سازند که بورس را تبدیل به فرآیندی کنند که مجموعه نظام را هدف قرار دهد؟

وی افزود: سهام عدالت سابقه 10 ساله در کشور دارد ولی هیچ اقدامی درمورد آن صورت نگرفت و دولت در سال پایانی خود به یکباره به یاد سهام عدالت افتاد و در دو مرحله و هر بار 30 درصد آن را آزاد کرد.و  مردم را تشویق به فروش سهام خود کردند درصورتی که هنوز پول فروش سهام عدالت به حساب مردم واریز نشده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر