کدخبر: ۱۴۸۵۵

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۲ سنت معادل ۰.۷۴ درصد افزایش به ۴۳ دلار و ۶۲ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که موسسه گلدمن ساکس برآورد کرده که بازار با کمبود عرضه مواجه است قیمت نفت امروز برای چهارمین جلسه متوالی افزایش داشت. طوفان سالی در خلیج مکزیک سبب شده تا قیمت نفت در مسیر ثبت رشد هفتگی حدودا 10 درصدی قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 32 سنت معادل 0.74 درصد افزایش به 43 دلار و 62 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با 29 سنت معادل 0.71 درصد رشد به 41 دلار و 26 سنت رسید.

قیمت هر دو شاخص نفتی در ابتدای امروز با کاهش مواجه بود، اما پس از آنکه طوفان سالی منجر به کاهش تولید نفت آمریکا شد و اوپک و متحدانش گام هایی را برای به توازن رساندن بازار اعلام کردند قیمت ها رو به افزایش گذاشت.

موسسه گلدمن ساکس در گزارش جدیدی اعلام کرده که ذخیره سازی اخیر نفت در نفتکش ها برای تحویل در آینده «ناشی از مشکلاتی در زمینه تخصیص موجودی مخازن بوده» نه افزایش ذخایر جهانی نفت. این موسسه در ادامه تاکید کرده است: «ما برآورد می کنیم که بازار نفت همچنان با کمبود عرضه مواجه است.»

این بانک سرمایه گذاری پیش بینی کرده که بازار نفت تا سه ماهه پایانی سال با کمبود 3 میلیون بشکه ای عرضه مواجه شود و از این رو قیمت نفت برنت تا پایان امسال به 49 دلار و تا سه ماهه سوم سال آینده به 65 دلار برسد.

در همین حال، طوفان گرمسیری سالی در بخش غربی خلیج مکزیک شدت گرفته و می تواند طی روزهای اخیر تاسیسات نفتی بیشتری را به تعطیلی بکشاند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر