کدخبر: ۱۴۸۷۵

طبق گفته بانک سرمایه گذاری یو بی اس سوئیس، قیمت طلا که حدود ۳۰ درصد در سال جاری میلادی افزایش یافته احتمالاً بیش از این بالا می رود و در بحبوحه ادامه بی ثباتی های جهانی در همان سطح بالا باقی می ماند.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از راشاتودی، طبق گفته بانک سرمایه گذاری یو بی اس سوئیس، قیمت طلا که حدود 30 درصد در سال جاری میلادی افزایش یافته احتمالاً بیش از این بالا می رود و در بحبوحه ادامه بی ثباتی های جهانی در همان سطح بالا باقی می ماند.

یئو چو گوان، رئیس بازارهای جهانی آسه آن (اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا) در این بانک گفت:«ما درمورد طلا بسیار خوشبین هستیم و عقیده داریم قیمت طلا بیش از این افزایش می یابد و تا مدت ها در همان سطح بالا باقی می‌ماند».

 وی گفت این بانک پیش‌بینی خود از قیمت طلا در سال آینده میلادی را از 1850 تا 2100 دلار در هر اونس افزایش داده است. این فلز گرانبها در روز جمعه حدود 1953 دلار معامله شد که 29 درصد بالاتر از آغاز سال جاری میلادی بود.

 نرخ بهره منفی و بی ثباتی های جهانی از جمله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از عواملی هستند که سرمایه گذاران را به افزایش ذخایر طلای خود تشویق می‌کنند.

یئو گفت:« به نظر من سرمایه‌گذاران بسیاری سرمایه خود را در اوراق قرضه و ملک قرار داده‌اند و حالا در صورت تحت فشار قرار گرفتن این بخش ها، طلا جایگزین مناسبی خواهد بود»

انتهای پیام/

 

ارسال نظر