شناسه خبر: 14923

بورس تابع شایعات است، روند شاخص بورس طی روزهای آتی، به سمت کاهش قیمت خواهد بود

یک کارشناس اقتصادی گفت: بورس همچنان کجدار و مریز به حرکت خود ادامه خواهد داد و بیشتر تابع شایعات و خبرهایی است که از سران دو دولت آمریکا و ایران صادر می شود. بنده انتظار تعادل نسبی در بازار ندارم و شاخص بیشتر به سمت کاهش قیمت حرکت خواهد کرد.

علی حیدری کارشناس اقتصادی در گفتگو با اقتصاد نگار در خصوص ریزش سنگین اخیر بورس اظهار داشت: بازار سهام، یک بازار هوشمند است و نسبت به حوادث و هیجانات واکنش نشان می دهد، آنچه که دیروز در بازار حادث شد و ریزش 57 هزار واحدی اتفاق افتاد را می توان ناشی از فعالسازی مکانیسم ماشه و آثار روانی آن دانست و همین موضوع باعث افزایش تنگناهای صادرات و واردات می شود و این افزایش تنگناها یعنی کاهش میزان ورود ارز به کشور و در نتیجه کاهش سطح درآمد.

حیدری با اشاره به حمایت اتحادیه اروپا از برجام گفت: اتحادیه اروپا به خوبی می داند که ایران، سوریه نیست و در صورت تداوم تحریم ها و فشار بیشتر بر ایران، حجم مهاجرین میلیون ها نفر خواهد بود و این یعنی تحمیل بار مالی سنگین بر اروپا و به همین دلیل است که اتحادیه اروپا در حرف برجام را می پذیرد ولی در عمل همسو با ایالات متحده حرکت می کند.

این کارشناس اقتصادی در خصوص پیش بینی روند شاخص بورس طی روزهای آتی گفت: بازار همچنان کجدار و مریز به حرکت خود ادامه خواهد داد و بیشتر تابع شایعات و خبرهایی است که از سران دو دولت آمریکا و ایران صادر می شود. بنده انتظار تعادل نسبی در بازار ندارم و شاخص بیشتر به سمت کاهش قیمت حرکت خواهد کرد.

حیدری در پایان گفت: چنانچه عملکرد علمی بانک مرکزی نبود، امروز شاهد دلار 50 هزار تومانی و بالاتر بودیم چون تورم گویای این مسئله است و در شرایط فعلی رسیدن نرخ دلار به 30 هزار تومان، دور از ذهن نیست.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر