شناسه خبر: 14924

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۷/۰۱

قیمت هر اونس طلا امروز به ۱۹۱۴ دلار و ۳۴ سنت رسید که این رقم نسبت به روز گذشته حدود ۳۵ دلار در هر اونس کاهش داشته است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز به 1914 دلار و 34 سنت رسید که این رقم نسبت به روز گذشته حدود 35 دلار در هر اونس کاهش داشته است.

افزایش ارزش دلار به بالاترین رقم در حدود 6 هفته اخیر عامل افت شدید قیمت طلا در معاملات بازارهای جهانی بوده است.

بر اساس این گزارش قیمت طلا در مقطعی از معاملات به 1882 دلار در هر اونس رسید که پایین ترین رقم از 12 اوت بوده است. در ادامه معاملات با تشدید نگرانی ها از دور جدید قرنطینه شهرها در اروپا قیمت طلا ترمیم شد و به 1914 دلار و 34 سنت رسید.

تقویت ارزش دلار سبب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

جرومی پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا گفته، فدرال رزرو همچنان متعهد به استفاده از تمام ابزارها برای کمک به ترمیم اقتصاد بحران زده این کشور است.

وزیر بهداشت آلمان دیروز گفت، بالا گرفتن موارد ابتلا به کرونا در کشورهایی نظیر فرانسه، اتریش و هلند نگران کننده است. وی افزود، برلین دیر یا زود شاهد ورود مبتلایان از این کشورها به داخل مرزهای خود خواهد بود.

طلا که در هنگام بروز وضعیت های آشفته سیاسی و اقتصادی محل امنی برای سرمایه گذاری به شمار می رود شاهد جهش حدودا 26 درصدی قیمت از ابتدای امسال بوده است.

مقامات بهداشتی انگلیس هم اعلام کردند که این کشور طی هفته های آینده شاهد رشد نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا خواهد بود مگر آنکه اقدامات فوری ای برای جلوگیری از گسترش سریع موج دوم کرونا اتخاذ شود.

بر اساس اعلام موسسه مشورتی کوآلیشن، درآمد 50 بانک بزرگ سرمایه گذاری جهان از تجارت فلزات گرانبها امسال دو برابر شده و به 2.5 میلیارد دلار رسیده است.

 

ارسال نظر