شناسه خبر: 15006

شرکت شل اولین محموله نفتی از بنادر لیبی را بارگیری می کند

نفتکش آمورکس متعلق به شرکت شل قرار است در سوم اکتبر یک میلیون بشکه نفت خام در بندر زیتونیه لیبی بارگیری کند. این اولین محموله نفت خام است که از ژانویه در این بندر بارگیری می‌شود.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از اویل پرایس، شرکت بزرگ شل یک نفتکش برای بارگیری نفت خام از یکی از بنادر باز لیبی اجاره کرده است. این اولین محموله نفت خام است که از ژانویه در این بندر بارگیری می‌شود.

 اطلاعات رفینیتیو ایکون نشان می دهد نفتکش آمورکس قرار است در سوم اکتبر یک میلیون بشکه نفت خام در بندر زیتونیه لیبی بارگیری کند. سه بندر از بنادر لیبی در بیست و دوم سپتامبر پس از برداشته شدن شرایط اضطراری بازگشایی شدند.

 پایانه های نفتی لیبی در حریقه، بریقه و زیتونیه از روز جمعه برای تجارت باز شده اند و پذیرای نفتکش ها برای انتقال نفت خام هستند. این در حالی است که بزرگترین بندر و پایانه نفتی لیبی که از بزرگترین میدان نفتی این کشور صادرات دارد، هنوز هم در شرایط اضطراری به سر می‌برد.

 شرکت ملی نفت لیبی در روز سه شنبه شرایط اضطراری در بندر زیتونیه را پس از بهبود وضعیت امنیتی و از سرگیری تولید و صادرات برداشت. دو پایانه نفتی دیگر هم با برقراری امنیت باز شده اند و تولید از برخی میادین نفتی خاص و بخشی از صادرات نفت خام از سر گرفته می‌شود.

ژنرال خلیفه حفتر، رئیس ارتش ملی لیبی که سربازانش بنادر نفتی این کشور را در ماه ژانویه بسته بودند، پایان محاصره را در اواخر هفته گذشته اعلام کرد.

بارگیری نفت خام توسط نفتکش شرکت شل در بندر زیتونیه اولین بارگیری نفت در این بندر خواهد بود ولی اولین بارگیری نفت در بنادر لیبی نیست. نفتکش دلتا هلاس یک محموله نفتی برای شرکت یونیپک در بندر حریقه بارگیری کرده است. شرکت یونیپک که بازوی تجاری پالایشگاه سینوپک چین است، یک نفتکش دیگر در بندر حریقه دارد که منتظر بارگیری است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر