کدخبر: ۱۵۰۹۸

معاون وزیر اسبق اقتصاد گفت: نقدینگی در دولت روحانی 6 برابر افزایش پیدا کرده است و می توان گفت یه شاهکار است! چرا یک دولت و بانک مرکزی اش باید تا این اندازه نسبت به کاهش ارزش پول ملی بی تفاوت باشند؟ در صورتی که حفظ ارزش پول ملی جزء وظیفه ذاتی آن هاست ولی خیلی راحت و بی تفاوت از کنار آن عبور کرده اند.

حیدر مستخدمین حسینی معاون وزیر اسبق اقتصاد در گفتگو با اقتصاد نگار در خصوص میزان نقدینگی فعلی در اقتصاد کشور و آمار تولید اظهار داشت: طبق آمارهای موجود، در سال گذشته، تولید حدود 7 درصد کاهش یافته و نقدینگی دولت بی محابا و به طور وحشتناک افزایش پیدا کرده است.به طوری که در تاریخ اقتصادی کشور، چنین روندی را نداشته ایم و به طور قطع و یقین آثار تخریبی زیادی بر روی اقتصاد کشور دارد.

معاون وزیر اسبق اقتصاد در ادامه گفت: احمدی نژاد نقدینگی را از دولت خاتمی، 70 هزار میلیارد تومان تحویل گرفت و با 450 هزار میلیارد تومان به دولت روحانی تحویل داد و هم اکنون در دولت آقای روحانی، این نقدینگی به عدد 2700 هزار میلیارد تومان رسیده است یعنی نقدینگی در دولت روحانی 6 برابر افزایش پیدا کرده است و می توان گفت یه شاهکار است! چرا یک دولت و بانک مرکزی اش باید تا این اندازه نسبت به کاهش ارزش پول ملی بی تفاوت باشند؟ در صورتی که حفظ ارزش پول ملی جزء وظیفه ذاتی آن هاست ولی خیلی راحت و بی تفاوت از کنار آن عبور کرده اند.درواقع هویت ایران ما هم در عرصه داخلی و هم در عرصه بین المللی بستگی به ارزش پول ملی دارد و یکی از ابزارهایی است که می توان عملکرد اقتصادی کشور ما را با دیگر کشورها نشان دهد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر