کدخبر: ۱۵۱۴۷

یک کارشناس اقتصادی گفت: انتظار کاهش قیمت دلار را داریم چون دلار به حد رشد خود رسیده و پیش بینی می کنیم طی روزهای آتی روند نزولی آن را شاهد باشیم. و طبیعتأ با ریزش دلار، بورس هم با ریزش مواجه خواهد شد.

میثم رادپور کارشناس اقتصادی در گفتگو با اقتصاد نگار درمورد بازار سرمایه و ریزش های اخیر آن اظهار داشت: اکنون بعد از مدت ها، قیمت های سهام، به قیمت های ذاتی خود نزدیک شده اند و بازار همچنان دارای نوسان است ولی اینکه انتظار برگشت آن و رسیدن به آن روزهای طلایی و کانال دو میلیون واحد را داشته باشیم، دور از ذهن است. مگر اینکه قیمت دلار باز هم افزایش یاید و یک جهش بزرگ دیگر داشته باشد، در آن صورت سهام ارزنده تر شده و شاخص نیز صعود خواهد کرد.

وی افزود: بازار بعد از اصلاح سنگین، دچار ریزش سنگین هم شد و این کاملأ طبیعی و قابل پیش بینی بود چرا که بازار خیلی رشد کرده و سهام خیلی گران شده بودند و اصلاح آن مورد انتظار بود.

رادپور با اشاره به نرخ دلار و جهش قیمت اخیر آن گفت: انتظار کاهش قیمت دلار را داریم چون دلار به حد رشد خود رسیده و پیش بینی می کنیم طی روزهای آتی روند نزولی آن را شاهد باشیم. و طبیعتأ با ریزش دلار، بورس هم با ریزش مواجه خواهد شد.

رادپور در پایان گفت: این روزها فشار بر روی کاهش قیمت دلار است و بنابراین انتظار رشد شاخص و صعود آن را نداریم.


انتهای پیام/

ارسال نظر