کدخبر: ۱۵۱۷۹

در حالی که ارزش سهام عدالت در روز اول هفته روند صعودی داشت، اما روز گذشته ارزش سهام عدالت متاثر از منفی شدن نماد‌های شاخص‌ساز بیش از ۷ درصد افت کرد و به مرز ۱۳ میلیون تومان رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ در حالی که ارزش سهام عدالت در روز اول هفته روند صعودی داشت، اما روز گذشته ارزش سهام عدالت متاثر از منفی شدن نماد‌های شاخص‌ساز بیش از ۷ درصد افت کرد و به مرز ۱۳ میلیون تومان رسید. با کاهش مجدد قیمت، آیا فروش سهام عدالت باز هم متوقف می‌شود؟

در پایان معاملات روز گذشته بازار سهام هم‌زمان با افت ۱.۵ درصدی شاخص کل، ارزش سهام عدالت با ریزش ۷ درصدی به ۱۴ میلیون و ۸۲ هزار تومان رسید.به عبارتی منفی شدن نماد‌هایی مانند وتجارت، وبصادر، فولاد، فملی و فارس که تاثیر زیادی روی ارزش سهام عدالت دارند، ارزش سهام عدالت حدود یک میلیون تومان ریزش کرد. این به آن معناست که ظرف دو ماه گذشته، ارزش سهام عدالت حدود ۷ میلیون تومان کاهش یافته است.

این افت بالا در حالی است که قرار بود سهام عدالت پشتوانه‌ای برای مردم باشد و ارزش آن روز به روز افزایش یابد. اما در ۲ ماه اخیر روندی نزولی و نوسانی سهام عدالت ادامه یافته و روز گذشته در پایین‌ترین سطح قیمتی خود در دو ماه گذشته قرار گرفت.

با این حساب ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به ۴ میلیون و ۲۲۴ هزار تومان و ۶۰ درصد آن به ۸ میلیون و ۸۴۹ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که سهام عدالت با رشد ۴۰۰ هزار تومانی در روز شنبه، خود را به کانال ۱۵ میلیون تومان رسانده بود و این امیدواری را ایجاد کرده بود که با تدوام رشد بازار سرمایه، فروش آن و واریز پول مردم از سر گرفته شود.

حالا این سهام با دو مانع اساسی مواجه است، اول اینکه به گفته برخی از کارگزاری‌ها خریداری برای فروش باقیمانده سهام عدالت وجود ندارد. دوم اینکه به دلیل افت بی‌سابقه ارزش سهام عدالت، مبلغ واریزی -در صورت فروش- بسیار کم خواهد بود.

ارسال نظر