کدخبر: ۱۵۲۱۹

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می‌رود تولید نفت خام این کشور ۸۰۰ هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی کاهش یافته و به ۱۱.۴۵ میلیون بشکه در روز برسد. قبلا ۸۷۰ هزار بشکه در روز کاهش تولید پیش بینی شده بود.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد انتظار می‌رود تولید نفت خام این کشور 800 هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی کاهش یافته و به 11.45 میلیون بشکه در روز برسد. قبلا پیش بینی شده بود تولید نفت آمریکا 870 هزار بشکه در روز پایین می آید.

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا تخمین می‌زند تولید نفت این کشور در ماه سپتامبر تا 11.2 میلیون بشکه در روز افزایش یافته باشد و انتظار دارد تولید در سه ماهه دوم 2021 تا متوسط 11 میلیون بشکه در روز پایین بیاید. این اداره عقیده دارد فعالیت‌های جدید حفاری نمی‌توانند کاهش تولید از چاه‌های فعلی را جبران کنند.

 شرکت‌های انرژی آمریکا هفته گذشته برای سومین هفته پیاپی بر تعداد چاه‌های نفت و گاز افزودند. افزایش قیمت نفت در هفته‌های اخیر برخی تولیدکنندگان را به آغاز دوباره حفاری تشویق کرده است.

 ولی نشانه‌هایی از اوج دوباره همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان دورنما تقاضای نفت را تیره و تار کرده‌است.

 اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی می‌کند مصرف جهانی نفت و سوخت های مایع در کل سال 2020 به طور متوسط برابر با 92.8 میلیون بشکه در روز باشد یعنی 8.6 میلیون بشکه در روز کمتر از سال گذشته میلادی. انتظار می رود مصرف 6.3 میلیون بشکه در روز در 2021 افزایش یابد.

 این اداره حالا انتظار دارد مصرف نفت و سایر سوخت‌های مایع در آمریکا در سال جاری میلادی 2.31 میلیون بشکه در روز پایین آمده و به 18.23 میلیون بشکه در روز برسد. کاهش مصرف در آمریکا قبلا 2.12 میلیون بشکه در روز پیش بینی شده بود.

 انتظار می رود تقاضای نفت در آمریکا در سال آینده میلادی 1.74 میلیون بشکه در روز بالا رفته و به 19.97 میلیون بشکه در روز برسد. قبلا افزایش 1.64 میلیون بشکه ای پیش بینی شده بود.

 تخمین زده می شود تولید نفت خام آمریکا در سال آینده میلادی 360 هزار بشکه در روز کاهش یافته و به 11.09 میلیون بشکه در روز برسد. این کاهش تولید قبلاً 300 هزار بشکه در روز برآورد شده بود.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر