کدخبر: ۱۵۲۴۰

ارزش یوان (پول ملی چین) در خارج از این کشور به بالاترین سطح خود در ۱۷ ماه گذشته رسید و با طی یک روند صعودی در معاملات، خود را به ۶.۷۱۳۶ به ازای هر دلار آمریکا رساند.

به گزارش اقتصاد نگار، یوان (پول ملی چین) در خارج از این کشور روز سه شنبه به بالاترین سطح خود در 17 ماه گذشته رسید و با طی یک روند صعودی در معاملات، خود را به 6.7136 به ازای هر دلار آمریکا رساند.

بر اساس این گزارش، نرخ یوان در معاملات روز چهارشنبه کمی فروکش کرد و به ازای هر دلار به 6.7910 رسید.

بازار ارز چین نیز به علت تعطیلات رسمی این کشور موسوم به «هفته طلایی» بسته بود و معاملات روز جمعه از سر گرفته خواهد شد.

بانک مرکزی این کشور در گزارش سیاست پولی سه ماهه دوم خود گفت: نرخ یوان به طور عمده توسط عرضه و تقاضای بازار تعیین می شود. بانک مرکزی از نرخ ارز یوان به عنوان ابزاری برای مقابله با اختلالات ناشی از اصطکاکات تجاری استفاده نخواهد کرد.

به عنوان بخشی از فاز اول توافق تجاری با ایالات متحده که در ماه ژانویه امضا شد، پکن موافقت کرد که ارزش پول ملی خود را برای دستیابی به یک مزیت تجاری رقابتی کاهش ندهد.

تحلیلگران می گویند سرمایه گذاران در حال خرید یوان هستند چرا که بهبود اوضاع اقتصادی در چین در مسیر درست است در حالی که انتظار می رود دلار آمریکا تضعیف شود.

یوان یکی از بهترین ارزهای جهان در سال جاری است چرا که چین پس از مهار موفقیت آمیز شیوع کرونا در این کشور، مازاد تجاری خود را افزایش داده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر