کدخبر: ۱۵۵۰۸

اخیرأ در گردهمایی تبیین نقش شبکه بانکی در نظام تامین مالی نوآوری کشور با حضور رییس دفتر و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مدیر عامل بانک ملت تجلیل شد.دکتر محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در جمع مدیران ارشد نظام بانکی و  فعالان حوزه شرکت های دانش بنیان کشور در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان، اظهار داشت: مشکلات امروز کشور در حوزه های مختلف را تنها می توان با کمک نیروی انسانی جوان و متخصص داخلی حل کرد.

وی افزود: ما حمایت از شرکت های دانش بنیان را از سال ۱۳۹۲ شروع کردیم که در آن زمان هنوز مبحث استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان مثل امروز مورد توجه دولت و جامعه نبود اما هر چه پیش تر رفتیم، اهمیت این موضوع بر همگان روشن تر شد و امروز نتایج درخشان حمایت از این حوزه را می بینیم.

در خصوص این موضوع گفتگویی را حمید یاری کارشناس اقتصادی آغاز کردیم،یاری در خصوص این موضوع اظهار داشت: بهترین اقدام بانک ها برای حمایت از شرکت های دانش بنیان، احداث شرکت های بورسی است که بورسی ها در آن سهامدار شوند و بانک بازار خود را در اختیار دانش بنیان ها قرار دهد و بهتر است ساختار سهامداری زیر 20 درصد باشد.

وی افزود: بانک ملت در ساختار آی تی خود یک شرکت دانش بنیان دارد که از استارت آپ ها حمایت می کند و فضای آی تی شرکت خود را در اختیار آن قرار می دهد که حرکت پسندیده و مثبتی است.

یاری در ادامه گفت: صندوق های حمایتی، دولت و بانک ها چنانچه قصد حمایت از شرکت های دانش بنیان را دارند، بایستی از طریق صندوق های بورسی در قبال دریافت سهم اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر