کدخبر: ۱۵۶۷۲

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با بیان اینکه کمرمردم زیربارگرانی و افزایش قیمت کالاهای اساسی و معیشتی خم شده است، گفت: سوء مدیریت متهم اصلی و عامل گرانی کالاهای اساسی در بازار اقتصادی کشور است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ احمدمرادی در گفت و گو با خبرنگار خبر24، درباره وضعیت گرانی افسارگسخیته کالاهای اساسی در کشور، گفت: مبارزه با گران فروشی و اختلاس با برنامه ریزی اقتصادی مستمرباید در برنامه اصلی دولت قرار بگیرد تا شهروندان برای تهیه مایحتاج اساسی خود تحت فشارهای سنگین اقتصادی قرارنگیرند.

نماینده مردم بندرعباس درمجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود مشابه داخلی برای بسیاری اقلام وارداتی، تصریح کرد: بسیاری از کالاهای موجود در بازار تولید داخل هستند و نیازی به اقلام وارداتی برای تهیه مواد اولیه نیز ندارند اما متاسفانه شاهد هستیم که نرخ محصولات اساسی و مورد نیاز مردم مدام رو به افزایش است.

مرادی افزود: دلالان و واسطه ها نقش اساسی در گرانی کالاهای اساسی دارند بنابراین الزامی است که دولت فکر اساسی برای کنترل سودجویی دلالان در این عرصه بکند.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس یادآورشد: مجلس با تقویت بعد نظارتی خود، نباید اجازه دهد نرخ های تصاعدی کالاهای اساسی مردم را بیشتر در تنگناهای اقتصادی قرار دهد.

 

ارسال نظر