کدخبر: ۱۵۷۰۱

در نیمه نخست امسال

در نیمه نخست امسال شاخص بورس ۴۲۸ درصد رشد داشته و ارزش معاملات در این بازر ۸۸۲۷ درصد افزایش یافته است. همچنین معادل ۳۲۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تامین مالی از طریق بازار سرمایه صورت گرفته که با ۵۷۴.۷ درصد رشد مواجه شده است.

به گزارش اقتصاد نگار، شاخص کل بورس در شش ماهه اول امسال با رشد ۴۲۸ درصدی نسبت به شش ماه ابتدایی سال گذشته به یک میلیون و ۵۹۵ هزار و ۱۶۰ واحد رسیده است.

همچنین، در این مدت ارزش معاملات بورس اوراق بهادار تهران معادل ۱۴۲۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با شش ماهه اول سال گذشته با ۸۸۲۷ درصد رشد مواجه شده است.

علاوه براین، در بورس تهران به میزان ۱۰۹ هزار میلیارد سهم معامله شده که این رقم ۱۲۴ درصد افزایش داشته است. از طرف دیگر، ارزش بازار سهام در زمان مورد بررسی بیانگر این است که این بازار با رشد ۴۴۳ درصدی معادل ۶۰۰۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش داشته است.

بانک مرکزی در بخش دیگر از گزارش خود به بررسی فرابورس نیز پرداخته است که طبق آن تا شش ماهه ابتدایی امسال شاخص کل فرابورس با رشد ۳۳۸.۱ درصدی به ۱۷ هزار و ۵۹۹ واحد رسیده است.

ارزش بازار سهام فرابورس نیز معادل ۱۶۳۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده و رشد ۳۳۸.۱ درصدی را تجربه کرده است.

در نهایت، از طریق بازار سرمایه طی شش ماهه اول امسال به میزان ۳۲۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان تامین مالی صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵۷۴.۷ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام

 

ارسال نظر